Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи можуть росіяни прослуховувати телефони українців: як діяти в окупації

SPEKA Media
30 липня 2022 2 хвилин читання

У Держспецзв'язку пояснили, як оператори відслідковують незаконне включення в мережі. 

У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації пояснили чи можуть російські військові прослуховувати телефони українців, зокрема, на тимчасово захоплених територіях та як цьому запобігти.

"Розмови українців у мережах українських мобільних операторів надійно захищені від ворога. Доступ до внутрішніх мереж операторами закрито. А передання сигналу між абонентами відбувається в зашифрованому вигляді, що унеможливлює прослуховування", — ідеться в повідомленні.

Українські оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, що розробляють стандарти мобільного звʼязку та роботи мереж.

У Держспецзв'язку пояснили, що оператори відслідковують незаконне включення в мережі. Тому будь-яке включення в мережу операторів із метою прослуховування (шляхом так званого дублювання пакетів) буде одразу помічене.

У регіонах, де російські військові відключили український зв'язок і натомість намагаються запустити власного оператора, ситуація кардинально інша. Російські спецслужби мають доступ до мереж операторів Росії, тому користуватися таким зв'язком треба максимально обережно.

У Держспецзв'язку рядять абонентам телефоном говорити тільки про буденні нейтральні речі та уникати тем, які можуть нашкодити. Не можна обговорювати місць дислокації чи руху військ загарбника.

Краще взагалі мінімізувати розмови з використанням мобільного зв'язку та користуватися месенджерами з наскрізним шифруванням даних.

Для виходу в Інтернет слід завжди використовувати VPN-сервіси. Вони знижують ризик передання інформації ворогу, а також дають можливість обійти блокування інформаційних ресурсів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Послуги Kabanchik.ua стали доступними у застосунку Glovo у Києві

Євген Муджирі 15 серпня 2022 17:33

Тролінг до дна: «Укрзалізниця» оригінально попереджає про відсутність квитків до москви

Євген Муджирі 15 серпня 2022 08:36

Оператор мобільного звʼязку «Київстар» втратив більше 1 млн абонентів у II кварталі

Євген Муджирі 11 серпня 2022 16:48

«Укрзалізниця» запустила власний мобільний застосунок: які його можливості

Євген Муджирі 11 серпня 2022 11:34

Російські хакери протягом липня здійснили понад 200 кібератак в Україні

Ірина Маринюк 10 серпня 2022 15:45