Чи можна відрізнити ШІ-згенеровані зображення від справжніх — NYT
The New York Times протестував п'ять сервісів, які пропонують послуги з визначення зображень на предмет їхнього походження. Ці сервіси аналізують контент за допомогою складних алгоритмів, які відрізняють зображення, створені штучним інтелектом, від тих, що створені фотографами та художниками.
Видання використовувало понад 100 синтетичних та реальних зображень задля точності результатів тесту.
Результати показують, що сервіси швидко розвиваються, але не завжди досягають мети. Зображенню від Midjourney, на якому Ілон Маск цілує робота, вдалося обдурити декілька ШІ-детекторів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Ці детектори, включаючи платні версії, такі як Sensity, та безкоштовні, такі як A.I. Art Detector, призначені для виявлення складних маркерів, вбудованих у ШІ-зображення. Вони шукають незвичайні візуальні ознаки, такі як розміщення пікселів, їх різкість і контраст, які зазвичай виникають, коли ШІ створюють зображення.
Однак детектори не приділяють уваги контексту зображення, тому вони не реагують на наявність реалістичного робота на фото з Ілоном Маском як на малоймовірний факт.
Реакція компаній, які створюють ШІ детектори, на тест NYT
Кілька компаній, зокрема Sensity, Hive та Inholo, не заперечили отримані результати й заявили, що їхні системи постійно вдосконалюються для відстеження останніх досягнень у галузі генерації ШІ-зображень.
Багато компаній, що розробляють детектори ШІ, визнали, що їхні інструменти далекі від ідеальних, і попередили про технологічну гонку озброєнь: детектори часто постійно наздоганяють системи ШІ, які покращуються з кожною хвилиною.