Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи безпечно користуватися Telegram? Думка Шона Таунсенда

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
6 квітня 2023 3 хвилин читання

Дискусії у соціальних мережах щодо безпечності месенджера Telegram не вщухають. Свою думку з цього приводу висловив і Шон Таунсенд, прессекретар Українського кіберальянсу (Ukrainian Cyber Alliance). Пропонуємо вашій увазі його пост на Facebook з цього приводу.

У чому секрет популярності Telegram 

Постійно набігають свідки ФСБ під ліжком, щоб розповісти про жахіття Telegram, трусять інтерв'ю в Wired активістки Мацапуліної (така прекрасна людинка, яка, щоб робити своє малесеньке добро, готова на співпрацю з найвідбитішим злом, а у технічних питаннях розбирається приблизно ніяк; думаю що її просто фішнули і віддали сесію мусорам) і пропонують негайно кудись бігти, зазвичай у протилежні сторони і одночасно.

А подумати, я вважаю, варто над тим, чому Telegram та VK потрапили до топ-20, незважаючи на повну відсутність передових технологій. І відповідь досить проста. На відміну від оригіналу, у «ВКонтактє» було все, з чим борються інші соціальні мережі — піратська музика та відео, файлообмін не тільки в особистих повідомленнях, порнографія, практично повна відсутність модерації та прямий доступ до API для ботоводства та приємної автоматизації, яка дозволяє заробляти користувачам, а не лише самій мережі.

Такий собі лібертаріанський (у пострадянському розумінні цього слова) райок — щоб у нас все було і нам за це нічого не було. Те, що «ВКонтактє» — це соціальна мережа, і зумовило його кінець: надто все це дратувало всіх, починаючи від гівноправовласників і до російської влади включно. 

Тому Telegram став антисоціальною мережею. Судіть самі: внутрішнього пошуку практично немає, канали не індексуються пошуковими системами, скаржитися можна здебільшого в ринду, а псевдоанонімність і нібито передова криптографія тішать параноїків з «найкращою освітою» — стежити звичайно можна за кожним, але за мною навіщо, якщо я нічого ТАКОГО не роблю? Охороняється заповідник не технологією, а серверами та юрособами в різних юрисдикціях.

Які ризики несе використання  Telegram 

І ось це якраз і є загроза. Ми можемо ненавидіти «стандарти спільноти» (цікаво, якої саме і наскільки вони взагалі «стандарти»?) Facebook чи правила Twitter, але ці правила є. Якщо Google або Мета розкривають інформацію або збирають дані користувачів на продаж, наче твоя «Матриця», ми хоча б знаємо, що і кому продається. Перед ким наступного разу прогнеться Павєл Дуров і що віддасть, — невідомо. У Об'єднаних Арабських Еміратів щодо прав людини досить погана репутація. У «прямий доступ ФСБ» віриться з великими труднощами, вони з віджатим «ВКонтактє» не справляються, але «фейси» — не єдина загроза.

Так що я із задоволенням користуюся Telegram як соціальною мережею, з публічними постами та публічними коментарями (підписуйтесь на канал @ruheight, хто це ще не зробив), а ось особисте та ділове листування краще перенести кудись ще.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як допомогти розвивати кар'єру на навчальних платформах та в IT-компанії

Дмитро Чекалін 14 годин тому

Коли чекати на биків: головні тренди майбутнього «булрану» криптовалютної індустрії

Дмитро Присяжнюк 17 годин тому

Потужні DDoS-атаки та інші кіберзагрози кінця 2023 року: до чого готуватися бізнесу та як від них захищатися

Владислав Миронович 20 годин тому

Як внутрішня мотивація допоможе досягти успіху в роботі та бізнесі

Ірина Хоменко 3 жовтня 2023 16:00

Перемога на першій співбесіді: поради для успішного працевлаштування

Yev Rachkovan 3 жовтня 2023 13:45