Чорні діри проходять крізь Сонячну систему кожні десять років
Фізики припускають, що мініатюрні первісні чорні діри (PBH), які вважаються можливими кандидатами на роль темної матерії, можуть проходити через внутрішню Сонячну систему приблизно раз на 10 років.
Про це пише Physical Review D.
За розрахунками науковців, такі чорні діри, маючи масу порівнянну з астероїдами, можуть спричиняти збурення орбіт планет. Зокрема, вплив на орбіту Марса може бути достатньо сильним, щоб його зафіксували сучасні прилади.
Як мініатюрні чорні діри впливають на орбіти планет?
Підписуйтеся на наші соцмережі
Первісні чорні діри – це гіпотетичні об'єкти, що могли утворитися незабаром після Великого вибуху. Вони розсіяні по Всесвіту й через гравітаційні взаємодії можуть проявляти себе як темна матерія, частинки якої науковці намагаються відшукати вже багато років.
Вчені змоделювали проходження чорної діри поблизу Марса на відстані близько 450 млн км. За їхніми прогнозами, це призведе до зміщення орбіти червоної планети на приблизно один метр за 10 років — величину, яку можуть зафіксувати сучасні прилади. Хоча інші планети, такі як Меркурій і Венера, також можуть зазнати впливу чорних дір, Марс є найбільш чутливим до таких збурень.
Нові перспективи для пошуку темної матерії
Дослідження впливу первісних чорних дір на орбіти планет надає нові можливості для пошуку темної матерії. Виявлення таких збурень може допомогти вченим краще зрозуміти природу цих невидимих об'єктів і процеси, що відбувалися в ранньому Всесвіті.
Читайте також: Вчені виявили найстарішу чорну діру у Всесвіті.