Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ChatGPT і Midjourney допоможуть спілкуватися із померлими родичами

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
8 квітня 2023 2 хвилин читання

З наближенням національного фестивалю Цін Мін деякі компанії в Китаї використовують технології, такі як ChatGPT і Midjourney, щоб імітувати особистість, зовнішність, голос і навіть спогади померлих осіб. Це дозволити рідним та близьким пережити ще раз теплі моменти зі своїми близькими, які покинули цей світ.

Компанія Shanghai Fushouyun, яка пропонує такі цифрові похоронні послуги, провела свої перші ШІ-ритуали ще у січні 2022 року.

Популярний китайський блогер, який відомий під псевдонімом Wu Wuliu, скористався послугою створення цифрового двійника своєї померлої бабусі. Він ділився своїм емоційним досвідом та розповів, що для процесу створення були використані технології синтезу мовлення. Фахівці використовували Midjourney для створення гіперреалістичного образу померлої та ChatGPT для відтворення рухомого зображення бабусі.

Блогер також поділився, що він виріс у неповній сім'ї та почуває жаль, що не зміг побачити бабусю перед її смертю, особливо з огляду на те, що вона була одним з його головних вихователів, разом з батьком. Саме тому він вирішив скористатися штучним інтелектом, щоб востаннє поговорити з нею.

Виконавчий директор похоронної агенції Fushouyun Юй Хао зазначив: «Ми прагнемо донести, що смерть — це не кінець життя. Люди хочуть використовувати ШІ для відтворення образів рідних та коханих, тому що їм потрібно вивільнити свої емоції. Щоправда, з такими технологіями слід бути обережними, адже потік емоцій може спровокувати неконтрольовану реакцію у людини, яка горює».

Деякі похоронні компанії заявили, що отримали позитивні відгуки про використання ШІ, і зараз розглядають технології, які допоможуть людям попрощатися зі своїми домашніми улюбленцями.

Нагадаємо, що національний регулятор Італії із захисту персональних даних наказав заборонити чатбот ChatGPT. Причина — незаконний збір персональних даних.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Максим Кретов 16.04.2023, 03:44
Я таке бачив в "чорному дзеркалі")
Інші матеріали

Розвиток ШІ принесе світовій економіці $4,1 трлн

Артем Житкевич 1 годину тому

Єврокомісія заперечує проведення антимонопольного розслідування щодо NVIDIA

Артем Житкевич 3 години тому

DeepMind випустила модель RT-X, яка навчає роботів розвивати нові навички

Богдан Камінський 4 години тому

Rockstar Games додала в ПК-версію GTA Online модерацію голосових чатів на основі ШІ

Богдан Камінський 4 години тому

Samsung уклав угоду з Tenstorrent щодо виробництва чипів ШІ

Юлія Мирська 8 годин тому