Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ChatGPT-аналог від Bloomberg, робот-футболіст та заборона на Instagram-фільтри. Спекотне у tech

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
7 квітня 2023 4 хвилин читання

Bloomberg створив власну мовну модель штучного інтелекту. Мер австралійського містечка вирішив судитися з OpenAI, а французький парламент — штрафувати за фотофільтри.  SPEKA — про цікаве у світовому tech цього тижня.

Новини tech у світі Новини tech у світі

ChatGPT відповідатиме за наклеп 

Фейки, створені ChatGPT, зазвичай сприймають як дезінформацію, не варту уваги. Проте Браян Худ, мер містечка Хепберн Шір в Австралії, образився на ChatGPT, що той назвав його хабарником та повідомив, що чоловік відсидів у в'язниці. Хоча претензії стосувалися початку 2000-х, Худ вирішив позиватися до компанії OpenAI, розробника ChatGPT. У скарзі, надісланій OpenAI, компанії дали 28 днів, щоб виправити помилки ChatGPT. Інакше мер готовий судитися із технологічною фірмою. Юристи Худа пояснюють, що для посади мера репутація є надзвичайно важливою, тому вони готові застосувати австралійський закон про наклеп до ІТ-сфери. 

Як клонують голоси задля шахрайства

Нещодавно дівчині Реллі зі штату Меріленд зателефонував батько зі свого власного телефону та своїм звичайним голосом сказав «Привіт». Далі дівчина почула звуки, які могли свідчити, що чоловік задихається або його б'ють. За кілька секунд інший голос погрожував застрелити батька дівчини, якщо та не перекаже злочинцеві гроші. 

Достовірність голосу батька спонукала Реллі виплатити $500 через мобільний застосунок. Коли виявилось, що з батьком все гаразд, дівчина уже перерахувала кошти злодіям. Це лише один із випадків клонування голосу задля шахрайства. Вони стають дедалі частішими. 

Штраф за Instagram-фільтри

Нижня палата французького парламенту проголосувала за законопроєкт, в якому затверджені обмеження для інфлюенсерів. Тепер їм заборонено рекламувати пластичні операції, а про те, що знімок був оброблений, потрібно повідомляти у пості. У такий спосіб французи хочуть зробити соцмережі реалістичнішими. 

Згідно із законопроєктом, у рекламних постах блогери мають зазначати, що згадуваний бренд чи товар — це результат оплачених рекламних послуг. Невиконання цих вимог може призвести до штрафу у розмірі 300 тис. євро або до шести місяців в'язниці. Цей законопроєкт ще має підтримати Сенат, але є велика ймовірність, що це станеться.

Bloomberg створив ШІ-бота BloombergGPT 

Bloomberg створив мовну модель BloombergGPT. Її будуть використовувати для власних потреб компанії. У Bloomberg стверджують, що, за даними тестів, її ефективність перевищує продукти від OpenAI.

BloombergGPT навчали на великих обсягах фінансових даних. За допомогою моделі журналісти та клієнти Bloomberg зможуть відстежувати інформацію з фондового ринку у реальному часі. 

ШІ-бот також зможе писати заголовки до текстів Bloomberg, відповідати на запитання щодо фінансів, акцій та цінних паперів, консультувати клієнтів компанії. 

У МІТ розробили робота-футболіста DribbleBot

Інженери з Массачусетського технологічного інституту створили робота, який може повторювати рухи футболіста. Робот-собака DribbleBot здатен на прості маневри з м'ячем і дриблінг у різних умовах, зокрема на піску, гравії, у багнюці та снігу. Робот може орієнтуватися на місцевості, падати, встати й знаходити м'яч. Звісно, футбольні навички у DribbleBot з'явилися опосередковано під час розроблення. Насправді робота створювали для виконання інших завдань, наприклад, для пошуку чи доставлення вантажів у складних умовах. 

Як робот DribbleBot грає у футбол / YouTube

Розробники тренували DribbleBot як звичайного пса: за виконані завдання він отримував винагороду — команду, еквівалентну позитивному підкріпленню його дій. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apply to survive: гайд з пошуку роботи в IT у 2023 році

Юлія Кескін 5 годин тому

M1 Abrams в Україні, оновлення ChatGPT та ліки від Альцгеймера. Ранкова SPEKA

Артем Житкевич 9 годин тому

ChatGPT тепер працює з голосом та зображеннями

Олександр Тартачний 21 годину тому

OpenAI навчила ChatGPT бачити зображення та проговорювати текст

Богдан Камінський 23 години тому

Поговорити про технології: короткий огляд популярних ІТ-конференцій

Марк Адамов 25 вересня 2023 16:00