Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чеська компанія з українською душею: Hedepy про роботу в нашій країні, труднощі та головні інсайти

16 серпня 2023 8 хвилин читання

За останні декілька років психотерапія посіла значне місце у житті українців. Дедалі більше людей дізнаються про необхідність роботи зі своїм ментальним здоров’ям та відвідують сеанси із терапевтами. На жаль, з початком повномасштабної війни потреба у терапії неймовірно зросла, адже усі одночасно відчули і щодня переживають величезну травму. Саме тому платформа онлайн-терапії Hedepy з чеським корінням вирішила вийти на український ринок під час війни, щоб допомогти психологічно великій кількості людей і створити робочі місця для місцевих психотерапевтів. 

Про створення Hedepy та її місію

Hedepy — проєкт онлайн-психотерапії, що зародився у Чехії 2020 року. Він надає широкий спектр послуг, які включають у себе індивідуальну, парну та дитячу терапію, а також психотерапевтичну підтримку для компаній та бізнес-сегменту. Платформа функціонує виключно в онлайн-форматі, дозволяючи клієнтам отримати професійну допомогу лише за декілька кліків. 

Крім того, вона надає можливість для організації термінових сесій, що є особливо важливим для тих, хто зіткнувся з гострою психологічною проблемою і не може чекати на її вирішення протягом кількох днів. Завдяки роботі Hedepy, спеціаліст може надати швидку допомогу протягом декількох годин, незалежно від часу доби. 

Зародження Hedepy відбулося під час піку пандемії COVID-19, коли психологічна допомога стала гострою потребою для багатьох людей. Поміж усього нерозуміння ситуації та страху, команда Hedepy вирішила обрати зручний формат роботи та адаптуватись до тогочасних умов для допомоги та підтримки громадян.

На початку 2020-го року фактично всі бізнеси працювали онлайн, що спершу було викликом для тих, хто не був до цього пристосований, але для нашого бізнесу, який одразу обрав технологічний напрям, онлайн став основою розвитку. 

За час свого існування, компанія успішно залучила інвестиції у розмірі понад 2,15 мільйона євро (приблизно 87 мільйонів гривень). Сьогодні Hedepy планує використовувати ці кошти для своєї подальшої експансії на ринки Фінляндії, Литви, Естонії та Словенії, а також для розвитку сфери психіатричної допомоги.

Як проєкт запускався в Україні

Підписуйтеся на наші соцмережі

Навесні 2022 року Hedepy запустився на українському ринку, тоді платформа взяла на себе місію надання підтримки мільйонам українців: тим, хто залишався в країні, або був за її межами, тим, хто переживав окупацію, щоденний страх, або не мав можливості оплатити заняття.

За кордоном Hedepy надавали безкоштовну терапію для біженців з України, які територіально знаходились у Чехії. А вже в Україні була інша мета: надавати безкоштовні сеанси терапії для сотень людей в перші місяці роботи. Перший час, завдяки підтримці донорів, які фінансували роботу психотерапевтів, ті, хто не мав змоги оплатити сеанс, отримували безкоштовну допомогу. 

Перед лончем в новій країні компанія аналізує потенційні ринки протягом декількох місяців і визначає,  де платформа може бути актуальною та спроможна покрити відсутність кваліфікованих спеціалістів. Спілкуючись з біженцями з України в Чехії ми  усвідомлювали, що у воюючій зараз країні є багато фахівців, які змогли б нам допомогти покращувати ментальний стан співгромадян. Єдиним і найбільшим ризиком було запускатись у країні в розпалі війни, проте платформа перетворила цей ризик на причину, чому потрібно робити це негайно. 

Перехід на новий ринок не обійшовся без серйозних викликів. Українці доволі легко адаптувались до платформи, але часті відключення електроенергії, які панували над Україною минулої осені та зими вимагали від команди швидкого реагування та гнучкості, щоб гарантувати доступ до терапії для всіх бажаючих: в укритті чи без зв’язку.

Звісно ж, платформа із розумінням підійшла до проблеми, та робила все, що було в наших силах, щоб перенести сеанси за рекордно малий строк та зустрітись із клієнтами у зручний час, не знімаючи при цьому кошти за сеанс: на час блекауту ми відмінили правило попередження про скасування чи переніс сеансу за добу і готові повернутись до цієї умови за потреби.

Окремою проблемою стала валюта оплати сеансу. Вибір на користь євро на початку роботи в Україні спричинив шквал критики. Залишити валютою євро було ризикованим рішенням, але воно випливало з нестабільності гривні та невизначеності щодо її майбутнього курсу. Всупереч критиці, цей крок дозволив нівелювати фінансові ризики. Зараз компанія працює над переходом на оплату в гривнях. 

Hedepy in ua: реалізовані проєкти та плани

Hedepy — в першу чергу європейська компанія, яка приносить свої практики до України, проте, українська команда вкладає у розвиток платформи не менш значні ресурси, адже останні півтора роки з моменту виходу на український ринок, компанія пережила велику кількість покращень: ми адаптувались до потреб наших клієнтів, коригували платформу під час блекауту взимку, стали гнучкішими.

За рік роботи в Україні число звернень зросло майже в десять разів порівняно з періодом, коли платформа лише запустилась: за минулий рік через сайт відбулося близько п'ятидесяти тисяч психотерапевтичних сесій, а активність існуючих клієнтів зросла на 30%. Щомісяця в Україні ми реєструємо в середньому 200 нових клієнтів.

Цього прогресу ми досягли завдяки безперервній роботі над оновленнями і покращеннями платформи. Зараз ми працюємо над розробкою мобільного додатку, який дозволить клієнтам мати більш гнучкий доступ до терапевтичних сеансів. 

Важливою частиною нашої роботи в Україні є також наша активна соціальна позиція. Одна із головних засад психотерапії — приймати себе таким, як ти є. Саме тому ми розуміємо важливість толерантності, рівності та любові до всіх людей незалежно від статі, віку, віри, кольору шкіри чи орієнтації. В червні ми запустили спеціальний відеопроєкт разом з платформою громадських об'єднань «Різні.Рівні», що розкриває ЛГБТК+ спільноту для українського суспільства.

Відео-проєкт «Об'єднані. Різні. Рівні» показує, що, попри всі наші відмінності, нас об'єднує більше, ніж може здатися на перший погляд. Героями стали:

  • письменниця Ірена Карпа;
  • співачка Туча;
  • прес-офіцерка ЗСУ Маргарита Рівчаченко;
  • телеведучий Анатолій Єрема;
  • письменниця Катя Бльостка;
  • художник Даніель Скрипник;
  • військовий медик Іван Гонзик.

Нам вдалося запросити до проєкту цих відомих інфлуєнсерів завдяки продуманному підбору героїв, дружній і прозорій комунікації, та формуванню важливих повідомлень, які відгукуються у їхніх серцях.

Крім того, ми розробили декілька інших соціальних кампаній, таких як “Не будь на самоті” і “Men's Strength”. Близько 60% українців мають проблеми з психологічним здоровʼям, але лише третина звертається до психотерапевта. “Не будь на самоті” — проєкт, який популяризує психічне здоровʼя та нагадує людям, що просити про допомогу і звертатись до спеціаліста — абсолютно нормально. Ініціативу підтримали письменниця Ольга Котрус, інфлуенсерка Маша Тимошенко, журналістка Раміна Есхакзай та діджитал-кріейторка Катя Гайдут. 

В майбутньому ми плануємо розширювати спектр послуг на основі нашої платформи. У планах команди Hedepy розробити унікальну спільноту психотерапевтів, які будуть обмінюватись своїм досвідом, практиками та допомагати одне одному у професійному рості. Ми щасливі, що можемо допомогти українцям у такий нелегкий час, тому не плануємо зупинятись, адже попереду ще багато роботи.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

СЕС для бізнесу: як уникнути помилок на етапі проєктування?

Антон Березинський 25 квітня 2025 09:00

Що таке індивідуальна податкова консультація та як її отримати ФОП?

Inna Sharova 25 квітня 2025 15:30

Відео на TikTok довше 1 хвилини? Забудьте про це у 2025-му

В'ячеслав Юренко 24 квітня 2025 15:33

Чому автоцивілка у 2025-му здорожчала і чому це не просто про ціну

Besttarif ua 24 квітня 2025 16:39

NASA отримала результати місії DART. Зонд може врятувати Землю від астероїда

Юлія Даниленко 25 квітня 2025 18:47