Через хуситів втрачено до 70% трафіку між Європою та Азією
Пошкодження кабелів у Червоному морі 27 лютого 2024 року вплинуло на інтернет-трафік набагато сильніше, аніж можна було передбачити. Про це йдеться у звіті RETN — міжнародного магістрального телеком-оператора. 70% інтернет-трафіку між Європою та Азією було порушено діями хуситів з Ємену. Це значно більше, ніж очікувані 25% втрати трафіку, про які повідомляли інші джерела.
Глобальна інфраструктурна криза: що показує звіт RETN
Звіт «Building the networks of tomorrow: Engineering reliability for long-term success» доводить необхідність диверсифікованої та стійкої інфраструктури для підтримання стабільного зв’язку під час збоїв. Окрім пошкоджень у Червоному морі, компанія також аналізує вплив інших чинників:
- Кліматичні катастрофи: за останнє десятиліття вони спричинили переміщення 24 млн людей, що своєю чергою знизило стабільність мережі.
- Політичні та воєнні конфлікти: зокрема вторгнення росії в Україну, що значно навантажує інтернет-інфраструктуру в регіоні.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Як нестача різних маршрутів впливає на ситуацію
Залежність від двох основних підводних кабельних систем, що проходять через Єгипет, створює значний ризик для глобальної мережі. У разі аварії в Єгипті наслідки для інтернет-зв'язку можуть бути катастрофічними, тому потрібні додаткові маршрути.
Перебої з постачанням напівпровідників та високовольтними кабелями затримують розгортання нової інфраструктури, роблячи мережу більш вразливою. Ці проблеми впливають на здатність компаній оперативно реагувати на збої та модернізувати наявні мережі.
За словами генерального директора, компанія RETN віддає пріоритет стійкості, інноваціям, аби мережа, яку будують сьогодні, відповідала вимогам завтрашнього дня.
Що відомо про компанію RETN
RETN є одним із найбільших незалежних постачальників мережевих послуг в Євразії. Компанія отримала нагороду «Інноваційний прорив року» на церемонії Global Connectivity Awards та пропонує послуги IP-транзиту, Ethernet та VPN по всій своїй євразійській мережі.