Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Через постійні тривоги та відключення електроенергії бізнес зменшив обсяги роботи — Європейська бізнес асоціація

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
21 жовтня 2022 2 хвилин читання

За словами Анни Дерев'янко, виконавчої директорки Європейської бізнес асоціації, перебої з електроенергією та тривалі повітряні тривоги, які почались 10 жовтня, негативно впливають на настрої бізнесу та вже призводять до зменшення економічної активності. Про це вона повідомила на дискусії «Огляд економіки у жовтні», організованій Центром економічної стратегії.  

Також Дерев'янко наголосила, що до попередніх масштабних атак більшість підприємців та компаній змогли налагодити ритм роботи:   

«Ситуація зараз дуже динамічна. До минулого понеділка (10 жовтня — ред.) бізнес більш-менш пристосувався і зміг знайти баланс. Але обстріли по енергетиці дуже вплинули на настрій бізнесу. Бачимо, що це вже скорочує ділову активність». 

У серпні 50% опитаних компаній повністю відновили довоєнні обсяги роботи. Тепер таких 44%. Також 47% опитаних компаній наголосили, що масові ракетні обстріли вплинули на їхню роботу.

У серпні асоціація не фіксувала жодного прикладу згортання великого та середнього бізнесу, а тепер 3% фірм цього сегменту повністю припинили роботу.      

В асоціації вважать, що якщо ситуація не погіршиться, бізнес за місяць-два вибудує нову модель поведінки. 

Найбільшим  викликом залишається зима і доступ до електрики. Деякі компанії почали готуватися ще з літа. Наприклад, закуповували генератори та паливо. Серед інших проблем — тривалі тривоги, які заважають виробництву (наприклад, випіканню хліба). Також падає купівельна спроможність населення, є проблема з логістикою та досі не вирішене питання «єВідрядження».

Анна Дерев'янко розповіла, що за кордоном немає бажання інвестувати в Україну. Але інвестори збирають інформацію, що і як вони зможуть робити на українському ринку, коли стане безпечніше.  

Багато підприємців будуть переїздити на захід України, а ті, хто більш відкритий до нового досвіду, виходитимуть на іноземні ринки. 10% компаній вже здійснили релокацію, але більшість ще у роздумах через швидкі зміни на фронті. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У YASNO пояснили, чому на лівому березі Києва тривалі відключення світла

Катерина Колонович 9 годин тому

Як Україні втримувати таланти в умовах війни та після перемоги

Юлія Лапко 2 грудня 2022 16:00

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30

Google профінансує 25 українських стартапів: автори отримають 5 млн євро

Руслан Сорока 1 грудня 2022 18:51

Що відбуватиметься із фінансовою допомогою Україні — головне з дискусії ЦЕС

Олександр Тартачний 1 грудня 2022 17:26