Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 грудня 2022 2 хвилин читання

Місія Artemis 1 до Місяця погіршила зв'язок із космічним телескопом «Джеймса Вебба». Причина у тому, що мережа глибокого космосу NASA має обмежені комунікаційні можливості.

NASA тримає зв'язок з усіма своїми далекими космічними кораблями — від капсули Orion до космічного телескопа «Джеймса Вебба» — через Deep Space Network, сукупність з 14 антен, розташованих у трьох місцях у Каліфорнії, Іспанії та Австралії. Але мережа перевантажується. Забезпечення необхідного часу для встановлення сеансів зв'язку з усіма апаратами є складною проблемою, яку місія Artemis 1 посилила, повідомляє Space.

«Влітку нам сказали, що коли стартувала космічна місія „Артеміда“, мережа глибокого космосу буде в основному повністю зайнята Artemis 1, тому що їм потрібно було стежити за космічним кораблем», — говорить Мерседес Лопес-Моралес, астрофізик із Гарвардського Смітсонівського університету. 

Поки Оріон знаходиться у польоті та за межами низької навколоземної орбіти, він майже постійно контактує з мережею глибокого космосу — головним джерелом, через який космічний телескоп «Джеймса Вебба» та інші місії залишилися на другому плані. NASA знало, що Artemis перевантажить мережу глибокого космосу, тому агентство модернізувало деякі антени і додало дві нові у січні 2021 року та березні 2022 року.

Але часу на зв'язок все ще не вистачає. «Це може тривати до 80 годин — це приблизно три з половиною дні — без будь-якого контакту з JWST», — додала Лопес-Моралес. Проблема полягає в тому, що науковці не можуть завантажувати дані так довго.

Нагадаємо, 16 листопада NASA запустило місію Artemis 1. Це тестовий політ, який розпочинвє повернення агентства на Місяць. 25-денна місія відправила капсулу Orion без екіпажа на орбіту Місяця. Планується, що вона провернеться на Землю 11 грудня. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

1000 астронавтів Lego у космосі (відео)

Ганна Гілова 8 годин тому

Rocket Lab відправить на Венеру приватний зонд у 2025 році

Ганна Гілова 2 червня 2023 15:28

Boeing виявив серйозні проблеми зі космічною капсулою Starliner за кілька тижнів до запуску

Ганна Гілова 2 червня 2023 10:43

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 2 червня 2023 09:52

Приватна місія Ax-2 повертається на Землю вже завтра: що встигли зробити

Ганна Гілова 29 травня 2023 09:07