Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 грудня 2022 2 хвилин читання

Місія Artemis 1 до Місяця погіршила зв'язок із космічним телескопом «Джеймса Вебба». Причина у тому, що мережа глибокого космосу NASA має обмежені комунікаційні можливості.

NASA тримає зв'язок з усіма своїми далекими космічними кораблями — від капсули Orion до космічного телескопа «Джеймса Вебба» — через Deep Space Network, сукупність з 14 антен, розташованих у трьох місцях у Каліфорнії, Іспанії та Австралії. Але мережа перевантажується. Забезпечення необхідного часу для встановлення сеансів зв'язку з усіма апаратами є складною проблемою, яку місія Artemis 1 посилила, повідомляє Space.

«Влітку нам сказали, що коли стартувала космічна місія „Артеміда“, мережа глибокого космосу буде в основному повністю зайнята Artemis 1, тому що їм потрібно було стежити за космічним кораблем», — говорить Мерседес Лопес-Моралес, астрофізик із Гарвардського Смітсонівського університету. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Поки Оріон знаходиться у польоті та за межами низької навколоземної орбіти, він майже постійно контактує з мережею глибокого космосу — головним джерелом, через який космічний телескоп «Джеймса Вебба» та інші місії залишилися на другому плані. NASA знало, що Artemis перевантажить мережу глибокого космосу, тому агентство модернізувало деякі антени і додало дві нові у січні 2021 року та березні 2022 року.

Але часу на зв'язок все ще не вистачає. «Це може тривати до 80 годин — це приблизно три з половиною дні — без будь-якого контакту з JWST», — додала Лопес-Моралес. Проблема полягає в тому, що науковці не можуть завантажувати дані так довго.

Нагадаємо, 16 листопада NASA запустило місію Artemis 1. Це тестовий політ, який розпочинвє повернення агентства на Місяць. 25-денна місія відправила капсулу Orion без екіпажа на орбіту Місяця. Планується, що вона провернеться на Землю 11 грудня. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Конкуренти SpaceX оскаржують ліцензію на запуск Starship через екологічні побоювання

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:36

SpaceX планує робити до 120 запусків на рік з космодрому у Флориді

Владислав Паливода 3 липня 2024 07:50

NASA показала політ через Стовпи Творіння

Дмитро Мухін 29 червня 2024 20:06

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38