Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 грудня 2022 2 хвилин читання

Місія Artemis 1 до Місяця погіршила зв'язок із космічним телескопом «Джеймса Вебба». Причина у тому, що мережа глибокого космосу NASA має обмежені комунікаційні можливості.

NASA тримає зв'язок з усіма своїми далекими космічними кораблями — від капсули Orion до космічного телескопа «Джеймса Вебба» — через Deep Space Network, сукупність з 14 антен, розташованих у трьох місцях у Каліфорнії, Іспанії та Австралії. Але мережа перевантажується. Забезпечення необхідного часу для встановлення сеансів зв'язку з усіма апаратами є складною проблемою, яку місія Artemis 1 посилила, повідомляє Space.

«Влітку нам сказали, що коли стартувала космічна місія „Артеміда“, мережа глибокого космосу буде в основному повністю зайнята Artemis 1, тому що їм потрібно було стежити за космічним кораблем», — говорить Мерседес Лопес-Моралес, астрофізик із Гарвардського Смітсонівського університету. 

Поки Оріон знаходиться у польоті та за межами низької навколоземної орбіти, він майже постійно контактує з мережею глибокого космосу — головним джерелом, через який космічний телескоп «Джеймса Вебба» та інші місії залишилися на другому плані. NASA знало, що Artemis перевантажить мережу глибокого космосу, тому агентство модернізувало деякі антени і додало дві нові у січні 2021 року та березні 2022 року.

Але часу на зв'язок все ще не вистачає. «Це може тривати до 80 годин — це приблизно три з половиною дні — без будь-якого контакту з JWST», — додала Лопес-Моралес. Проблема полягає в тому, що науковці не можуть завантажувати дані так довго.

Нагадаємо, 16 листопада NASA запустило місію Artemis 1. Це тестовий політ, який розпочинвє повернення агентства на Місяць. 25-денна місія відправила капсулу Orion без екіпажа на орбіту Місяця. Планується, що вона провернеться на Землю 11 грудня. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович 14 годин тому

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 19 годин тому

Астрономи зважили Чумацький Шлях, і виявили, що він легший, ніж очікувалося

Катерина Колонович 21 січня 2023 15:12

Астрофотограф зняв, як комета втрачає частину хвоста через сонячну бурю

Катерина Колонович 21 січня 2023 10:20

Шлях Маска на Місяць: як створювали Starship — ракету, що доставить американських астронавтів на поверхню супутника

Олександр Тартачний 19 січня 2023 19:50