Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Жарт із наслідками: через сексистський коментар CEO Yakaboo Івану Богдану довелося піти з посади

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
29 вересня 2022 4 хвилин читання

Гендиректор Yakaboo Іван Богдан потрапив у гучний скандал. Він «пожартував» про портрет покупців книжок, але невдала відповідь, яку українці визнали сексизмом, коштувала топменеджеру його посади. Speka розповідає  про хронологію подій та реакцію українок.

З чого все почалося

Свою точку зору про портрет українського читача CEO Yakaboo Іван Богдан озвучив на зустрічі «Українська книга: після війни, геть від Москви». Коли топменеджера попросили відповісти на запитання, хто зазвичай купує книжки, він відмітив, що статистика у відсотках є сухою, тому ця інформація нецікава. Далі Богдан вирішив «пожартувати» та сказав: «Загалом більше купують жінки. Як завжди, витрачають кошти, які заробляють чоловіки».     

Скандальна відповідь Івана Богдана

Якою була реакція людей 

Жінок дуже обурили слова очільника відомого інтернет-магазину книжок. Тому в соцмережах українки навіть запропонували більше не купувати товари на Yakaboo.

Ось кілька коментарів, що жінки залишили на своїх сторінках у фейсбуці.

«Часто купувала книжки в Yakaboo. Жодного разу не просила в чоловіка гроші на такі покупки. Може, я не їх цільова аудиторія? Доки в Україні будуть звучати сексистські заяви? Ми точно йдемо в Європу?», — запитує Тanya Gogol. 

«Я не знаю, що відділ маркетингу може вигадати, щоб втриматись. Резонанс вже полетів, не думаю, що „щирі“ вибачення кардинально допоможуть. Ви принизили свою ж цільову авдиторію», — пише Ірина Картер. 

«Ця ситуація хороший кейс, такі речі треба помічати і говорити. Це якраз про нашу зрілість. Бо ми боремось за базову справедливість у суспільстві, до якої далеко. Я вдячна всім, хто не байдужий. Є шанс, що разом побудуємо здорове справедливе суспільство», — говорить Nadiika Pototska. 

«Коротше, кенселити Якабу не збираюся. Я там працювала, там взагалі у штаті переважна більшість жінки, в тому числі на керівних посадах. Не бачила там сексизму, чесно. Але Іван Богдан справедливо вигрібає за необачний жарт. Вигребе і зробить висновки, сподіваюся», — упевнена Тетяна Гонченко. 

Як відреагували Богдан та Yakaboo

Офіційна позиція від представників книжкового онлайн-магазину була досить швидкою. Представники Yakaboo вважають, що скандальне висловлювання Богдана не сумісне з цінностями, культурою та поглядами компанії.

«Цінності — це не папірець на стіні. Вони перевіряються діями і відповідними рішеннями. Повага до наших клієнтів, партнерів, співробітників є ключовою цінністю компанії. Без винятків», — зазначила команда на офіційній сторінці Yakaboo у фейсбуці.

Також у Yakaboo ухвалили рішення про відсторонення Богдана від управління компанією.

«Тимчасово функції СЕО Yakaboo виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла. Від імені Yakaboo приносимо свої вибачення», — додали у компанії.

Іван Богдан також поспішив вибачитися перед українками. «Мій невдалий вислів учора під час панельної дискусії про портрет сучасного українського читача викликав у соцмережах справедливе обурення. Я усвідомлюю, що такі формулювання неприпустимі у жодній формі та за будь-якої ситуації. Повірте, я дуже жалкую про вчорашній інцидент. Ніколи так не мислив та не маю жодних упереджень у гендерному питанні», — написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Він наголосив, що ця ситуація стала важливим уроком: «Я усвідомлюю всю відповідальність і розумію наслідки. Ми у компанії ухвалили непросте, але правильне спільне рішення — я йду з посади СЕО Yakaboo».

Speka буде стежити за розвитком подій.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Республіканці подають на Google в суд через те, що їхні листи потрапляють до спаму

Катерина Колонович 24 жовтня 2022 16:20

Образився? Маск пояснив рішення щодо Starlink словами експосла Мельника про «мирний план» мільярдера

Ірина Маринюк 14 жовтня 2022 20:10

Cексистський скандал: що не так із заявою вже колишнього гендиректора Yakaboo Івана Богдана

Ольга Валькевич 29 вересня 2022 18:00

Франція запровадить мінімальну плату за доставлення книг, замовлених онлайн

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 17:35

Скандал до Дня Незалежності: Banda Agency та Мінкультури запропонували відзначити свято непристойним жестом

Євген Муджирі 22 серпня 2022 16:22