Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

CEO TikTok виступав у Конгресі США. У чому звинувачують застосунок та що відбувалося на слуханні

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
24 березня 2023 5 хвилин читання

23 березня у Конгресі США перед Комітетом Палати представників з енергетики та торгівлі  виступав генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу. Він спробував захистити свою компанію від ризику блокування. Шестигодинне слухання, за трансляцією якого в YouTube стежили більш ніж пів мільйона глядачів, завершилося не на користь TikTok. CEO компанії відповідав на нескінченні претензії  конгресменів.

Попри аргументи Шоу Цзи Чу, він не зміг переконати Конгрес. SPEKA розповідає, що закидають застосунку TikTok та що говорив на його захист Шоу Цзи Чу.

TikTok — що відбувалося на слуханні TikTok — що відбувалося на слуханні

У чому звинувачують TikTok в США 

Ще влітку 2022 року у США  TikTok почали звинувачувати в тому, що він загрожує національній безпеці країни та занадто вільно обходиться з даними. Американські законодавці ухвалили декілька законопроєктів, щоб обмежити доступ до TikTok для громадян США.

Останній закон — RESTRICT Act — стосується обмеження загроз у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (The Restricting the Emergence of Security Threats that Risk Information and Communications Technology). У ньому прописані критерії заборони усіх інформаційних технологій, що можуть загрожувати національній безпеці США.

Ключові звинувачення TikTok:

  • Застосунок збирає забагато даних своїх користувачів.
  • Уряд США побоюється, що доступ до цих даних можуть мати співробітники компанії з Китаю. Декілька журналістських розслідувань засвідчили, що такі випадки були. 
  • Використання TikTok для просування антиамериканських наративів, зокрема фейків та маніпуляцій.

Як американці реагують на блокування TikTok

Проти блокування TikTok виступають блогери. Вони організували мітинг перед будівлею Конгресу. Окрім того, проти ймовірного блокування застосунку виступають захисники цифрових прав. Наприклад, експерти організації Electronic Frontier Foundation називають блокування цензурою. 

Понад десять організацій написали листа до Конгресу, в якому йдеться, що загальнонаціональна заборона TikTok «матиме серйозні наслідки для свободи слова у цифровій сфері» і створить «потужний і тривожний прецедент під час посилення цензури інтернет-користувачів у всьому світі». 

Що відбувалося під час слухання справи TikTok у Конгресі

TikTok пригадали все — від TikTok-челенджів, від яких страждають неповнолітні, поширення контенту, пов'язаного з наркотиками, до завеликих об'ємів даних, які агрегує компанія. 

Сенатор Марк Ворнер, один з авторів першого законопроєкту про блокування, нагадав про «відсутність прозорості TikTok, неодноразові приклади обману та викривлення фактів».

Інші конгресмени говорили про поширення відео зі шкідливими звичками й сумнівалися у здатності TikTok обмежувати дезінформацію. Згадали також антивакцинаторські дописи, поширення шкідливих відео про лікування раку травами або використання насіння папаї для аборту.

Також конгресмени заявили, що застосунок цензурує фрази на кшталт «Black live matters» і навели приклади алгоритмічної дискримінації контенту, створеного темношкірими.

Багато говорили про те, чи має доступ уряд Китаю до даних американців. Чу сказав, що не бачив жодних доказів цього. Гендиректор TikTok пообіцяв забезпечити розміщення даних американців у TikTok лише на серверах на території США і пообіцяв, що вони будуть контролюватися «американською компанією».

Як захищався CEO TikTok Шоу Цзи Чу

Генеральний директор TikTok нагадав, що багато даних про користувачів збирають й інші соціальні платформи, і TikTok не є лідером щодо агрегації даних у порівнянні з Meta чи Google.

Шоу Цзи Чу підкреслив, що його платформа, на відміну від усіх інших, не розміщує політичну рекламу і не продає дані data-блокерам.

CEO компанії також пояснив ставлення до ідеї про примусовий продаж TikTok структурі з США.

«Відчуження не вирішує фундаментальних проблем, оскільки зміна власника не накладе жодних нових обмежень на потоки даних або доступ до них. Це не питання національності. Усі глобальні компанії стикаються з однаковими проблемами, які потрібно вирішувати за допомогою заходів безпеки та прозорості», — наголосив СЕО TikTok, згадавши про відсутність у США національного закону, який би регулював захист даних користувачів.

«Китайський» VS «безпечний»

Для конгресменів китайське володіння TikTok є неприйнятним. Схоже, що власник застосунку — компанія ByteDance — не готовий продавати TikTok американцям. Тому в адміністрації Байдена є один шлях — забезпечити законодавче примусове відчуження TikTok, а саме передати TikTok у власність американської компанії. Китайська влада висловила протест проти цього, тому слухання Шоу Цзи Чу не зупинило, а лише посилило протистояння між американським урядом та TikTok. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Tencent видалив гру Dungeon & Fighter з деяких магазинів Android

Олеся Дерзська 7 годин тому

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 9 годин тому

У США заборонили «Аантивірус Касперського» через зв’язки з росією

Владислав Паливода 13 годин тому

Як захистити свої паролі: найкращі практики кібербезпеки

Олег Полігенько 20 червня 2024 11:00

Головні висновки за 10 років розвитку харківського офісу SoftServe

Владислав Миронович 20 червня 2024 10:00