Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Цей захопливий метавсесвіт: яким він буде та до чого там криптовалюти й NFT

Ду Цзюнь
Ду Цзюнь співзасновник Huobi Group
29 липня 2022 8 хвилин читання

Торік словом року редакції SPEKA став метавсесвіт. Про нього говорять у всьому світі, а провідні компанії намагаються пришвидшити його запуск. 

Співзасновник Huboi Group Ду Цзюнь Співзасновник Huboi Group Ду Цзюнь

Яким буде метавсесвіт у найближчі 5-10 років: прогноз

Повністю функціонуючого, схожого на життя метавсесвіту, ще не існує, тому натепер ми можемо тільки описати, як він може виглядати у найближчому майбутньому. Приблизна ідея полягає в тому, що метавсесвіт буде імерсивним інтернетом, який надасть людям ті ж можливості, що й у реальному світі:

 • вільне пересування,
 • володіння та обмін товарами й активами,
 • змога взаємодіяти у будь-якому віртуально створеному місці.

Цей гібрид реального і віртуального просторів дозволить людям грати в ігри, працювати, робити покупки, займатися спортом і спілкуватися в соціальних мережах, перебуваючи в фізичному місці, наприклад, вдома. Люди з усього фізичного світу зможуть зустрічатися в тому самому віртуальному місці. Вони могли б зустрітися на береговій лінії пляжу, створеного за допомогою цифрових технологій, де вони зможуть спостерігати захід сонця, вести бесіди та мати таке ж відчуття присутності один з одним, не виходячи з дому.

З метавсесвітом цілком імовірно, що багато дій в Інтернеті перейдуть від 2D-досвіду до 3D-досвіду, як от читання тексту або перегляд зображень та відео на екрані. Таким чином, замість того, щоб використовувати телефон для перегляду списків продуктів при здійсненні покупок, користувачі можуть ходити віртуальним магазином і переглядати продукти такими, якими вони є насправді. Ви не просто переглядаєте контент, ви є його частиною. 

Інша концепція – це технології доповненої реальності (AR), які переносять цифрові предмети та людей у фізичний світ за допомогою голограм. Вони рухатимуться, відчуватимуть і виглядатимуть як справжні люди, поєднуючи фізичний та цифровий світ.

Хоча ще надто рано визначати, чи виправдає метавсесвіт галас — і чи справді він зможе надихати і провокувати людські емоції на тому ж рівні, що й природний і фізичний світ, — ми знаємо одне: він розсуває межі можливого. технології та соціальна взаємодія, а також перетворення футуристичних ідей на правдоподібну реальність.

Huobi Global розглядає метавсесвіт як платформу для надання нам більш цікавого та унікального криптографічного досвіду, де ми можемо стати шлюзом між Web2 та Web3. 

Huobi підтримує проекти GameFi та метавсесвіту за допомогою інвестицій та лістингу токенів. У вересні 2021 року Huobi запустила фонд у розмірі $10 млн для інвестицій у нові GameFi проекти.

За останній рік Huobi перерахувала токени, такі як Decimated (DIO), рольова онлайн-гра розрахована на багато користувачів в антиутопічній метавсесвіту кіберпанку, і ERTHA, що дозволяє гравцям вивчати і досліджувати віртуальний світ, спеціалізуючись і збільшуючи силу своїх відповідних NFT і країни.

Метавсесвіт та блокчейн: як інвестиції вплинуть на його запуск

Ми розглядаємо метавсесвіт як такий, що включає технології DeFi , NFT, Gamify і Virtual Reality (VR), а блокчейн служить економічним рівнем метавсесвіту.

Великі фірми вже заявили про свій намір приєднатися до битви метавсесвіту — і дуже значно. Facebook вклав $10 млрд у свій підрозділ метавсесвіту та розраховує продовжити збільшувати свої інвестиції найближчими роками. Придбання Microsoft ігрового гіганта Activision за $68,7 млрд також широко розглядається як спроба домінувати не лише у просторі відеоігор, а й у метавсесвіті.

Не лише технічні фірми виявили інтерес до метавсесвіту — модні бренди Adidas та Prada стали партнерами для мистецького проекту NFT у метавсесвіті; та інші подібні проекти, як очікується, будуть оголошені наступного року.

Такі значні інвестиції в метавсесвіт, швидше за все, прискорять його запуск, і його потенціал для багатьох галузей, включаючи розваги, ігри та соціальні мережі, не можна ігнорувати.

NFT як частина метавсесвіту

Ми очікуємо, що NFT, які вже є важливим аспектом індустрії блокчейнів, відіграватимуть важливу роль у метавсесвіті. NFT набирають популярності з кількох причин. 

 • Вони унікальні, оскільки мають право на цифрову власність, сприяючи ефективному функціонуванню торгових майданчиків. 
 • Вони також виконують важливу соціальну функцію, дозволяючи самовираженню, творчості та власності.

Наприклад ми запропонували користувачам зареєструватися для отримання DID (децентралізованих ідентифікаторів) або персоналізованих віртуальних посвідчень у метавсесвіті, щоб вони могли отримати право на отримання унікальних аватарів NFT із зображенням тигра — на честь року тигра.

DID-ідентифікатори Huobi призначені для того, щоб бути точкою входу користувачів у метавсесвіт, надаючи їм точку доступу між Web2 та Web3. DID широко вважаються обов'язковою умовою для будь-кого, хто хоче увійти в метавсесвіт, не лише надаючи користувачеві доступ, але також записуючи та перевіряючи всю інформацію та дії у блокчейнах. DID пропонують користувачам безпеку, володіння та сумісність. 

Рік, що настає, швидше за все, стане свідком свого роду «природного відбору» у просторі NFT: невдалі проекти вийдуть з екосистеми, а проекти з сильнішими спільнотами зміцняться.

Ігри у метавсесвіті

Ця категорія токенів метавсесвіту криптоекосистеми складається в основному з децентралізованих ігор та ігрових віртуальних світів, які дозволяють користувачам володіти цифровими активами та власністю через NFT. Користувачі можуть навіть заробляти за допомогою моделей Play-to-Earn (P2E), і хоча такі ігри, як Sandbox, можуть здатися мультяшними і навіть дитячими, ці світи насправді містять багато важливих компонентів, які буквально нададуть будівельні блоки для «цілком захоплюючої» альтернативної реальності

Ігри дозволяють гравцям зустрічатися з іншими, організовувати віртуальні заходи, створювати нові речі, монетизувати свої активи та використовувати децентралізовані програми. Наприклад, зараз геймери можуть відвідувати віртуальні вечірки, створювати власні NFT-галереї для загального доступу та ходити до казино у цих паралельних всесвітах. Крім того, завдяки їх відкритому вихідному коду та децентралізованому характеру будь-який розробник може створювати нові програми та контент усередині ігор для задоволення потреб існуючих спільнот.

Ми бачимо, що ігри, безумовно, відіграли значну роль у залученні маси людей на борт поїзда метавсесвіту. Це один із небагатьох способів розважатися, інвестувати та заробляти одночасно, тому він, ймовірно, залишиться тут і, ймовірно, стане центральним елементом на наступному етапі розвитку Інтернету.

Яку користь приносить блокчейн

Технологія блокчейна (і, відповідно, криптовалюта) допомогла змінити та перевизначити майбутнє фінансів, охопивши набагато більше людей у порівнянні з традиційною фінансовою системою.

Зокрема:

 • 1
  Фінансові продукти та послуги стали доступнішими завдяки нижчому вхідному бар'єру для інвестицій. Маючи всього пару доларів, можна інвестувати в будь-які види фінансових продуктів відповідно до своєї схильності до ризику, що дає кожному можливість створити власний стан і зрештою досягти фінансової доступності.
 • 2
  Допомага людям монетизувати свою роботу та досвід (наприклад, ігри), щоб поповнити дохід, що скорочується, через інфляцію і пандемію.
 • 3
  Підвищення ефективності транзакцій та мінімізація витрат за рахунок усунення посередників у таких процесах, як грошові перекази.
 • 4
  Залучення багатьох демографічних груп за межами традиційного фінансового сектору, впровадження інноваційних ідей та нових можливостей.
 • 5
  Залучення та об'єднання спільноти за допомогою управління проєктом.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04

Три історії та поради від українок, що побудували успішну кар'єру в IT

GlobalLogic Ukraine 22 вересня 2022 13:43

З криптою до супермаркету. В Україні запустили першу криптовалютну платіжну картку

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 10:37

Відкриті дані та реєстри України: як тримається баланс між прозорістю та безпекою

Наталія Миронова 21 вересня 2022 13:34

Данський інвестиційний фонд Seier Capital виділив 10 млн євро для українських стартапів

Вадим Добровольський 20 вересня 2022 20:15