Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що з чебурнетом? Чи зможе російська влада ізолюватися від світу

Дарина Куденко
Дарина Куденко
18 квітня 2022 3 хвилин читання

Минулого тижня путін призначив медвєдєва головою комісії із забезпечення суверенітету рф в сфері критичної інформаційної інфраструктури. Іншими словами, путінська орда ще глибше пускає коріння у всі підрозділи органів влади. 

Через кілька тижнів після вторгнення орків на територію України уряд росії почав посилювати контроль над потоком інформації про війну. 

Роскомнагляд заблокував Twitter, Facebook та Instagram, а російські ЗМІ стали мішенню нового закону, який передбачає 15 років ув'язнення за поширення «фейкових новин» про війну з Україною. 

Але росія на цьому не зупинилася. Тепер уряд рф планує вивести свій контроль над інформацією онлайн на наступний рівень, відірвавши країну від глобального інтернету. 

Для цього потрібно створити й перейти на незалежну російську DNS, до чого росія ще не готова, вважає дослідниця ради міжнародних відносин Німеччини Олена Епіфанова. 

За її словами, російські інтернет-провайдери радше будуть платити штрафи за підключення до глобального DNS, аніж до вітчизняного, через більші збитки від нього. 

Ще одна причина — економічна та технологічна залежність рф від зовнішнього світу. 

Повністю ізолювати рунет від світового можна тільки тимчасово. Наприклад, на випадок протестів. Для цього відключаються точки обміну трафіком — вузли, через які сигнал йде з росії за кордон і навпаки. Технічно така можливість передбачена законом про «суверенний інтернет» 2019 року. 

На відміну від Китаю, який жорстко контролює доступ до інтернету, росія більше інтегрована у глобальний інтернет і є більш економічно залежною від доступу, який він надає. 

Міжнародні провайдери, які виходять з рф, не відріжуть країну від інтернету, проте це обмежить пропускну здатність, що потенційно знизить швидкість трафіку, оскільки інші провайдери стають дедалі більше перевантаженими. 

Натомість росія поки що не може повторити китайський сценарій через санкції та ускладнений доступ до необхідних для цього технологій, вважає  Джессіка Брандт, політична директорка Ініціативи з ШІ Інституту Брукінгса. 

Тому, попри чутки про відключення росії від глобального інтернету, доля рсійського чебурнету точно невідома. 

Коментарі
Інші матеріали

Бізнес в рф: які ІТ-компанії пішли, а які лише вдають це

Наталія Миронова 10 годин тому

Імпортзаміщення (несеться). На росії запрацював аналог Telegram та Viber

Наталія Миронова 17 травня 2022 13:55

Єврокомісія: річна інфляція на росії сягне понад 20%

Тетяна Новак 16 травня 2022 16:43

З RuTube, але без «Сбєра». На росії запустили власний маркетплейс NashStore

Юлія Даниленко 16 травня 2022 14:27

Російські хакери Killnet намагались атакувати сервери Євробачення

Тетяна Новак 15 травня 2022 15:06