Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чатботи писали контент для новинних ферм — Bloomberg

Артем Житкевич
Артем Житкевич
30 червня 2023 2 хвилин читання

Група NewsGuard, яка відстежує рейтинг новин, виявила десятки новинних веб-сайтів, створених штучним інтелектом. Ці 49 веб-сайтів представлені в різних жанрах.

Про це повідомляє Bloomberg.

Деякі з цих сайтів виглядають як сайти з суспільними новинами та мають назви такі, як News Live 79 і Daily Business Post, тоді як інші надають поради зі стилю життя, новини про знаменитостей або публікують спонсорований контент. Проте жоден з них не вказує, що їх створено за допомогою ШІ-чатботів.

NewsGuard задокументувала, як чатботи генерують неправдиві новини. Лише у квітні один з веб-сайтів під назвою CelebritiesDeaths.com опублікував статтю з заголовком: «Байден помер. Харріс діючий президент, звернення о 9 ранку». Інший вигадав факти про життя і творчість архітектора як частину фальшивого некрологу. А сайт під назвою TNewsNetwork опублікував неперевірену історію про смерть тисяч солдатів у війні між росією та Україною на підставі відео з YouTube.

Більшість сайтів є контент-фабриками — низькопродуктивними веб-сайтами, які підтримуються анонімними джерелами та виробляють безліч постів для залучення реклами. Ці сайти базуються у різних країнах і публікуються на декількох мовах, зокрема англійській, португальській і тайській.

Керівник NewsGuard Гордон Кровіць заявив, що звіт групи показує, що компанії, такі як OpenAI і Google, повинні стежити, щоб їх моделі не вигадували новини.

Використання ШІ-моделей, які відомі своєю здатністю придумувати факти, щоб створювати те, що схоже на новинні сайти, — це шахрайство, яке виступає в ролі журналістики.
Керівник NewsGuard Гордон Кровіць
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google опублікувала рейтинг ігор, які шукали найчастіше в 2023 році

Артем Житкевич 45 хвилин тому

Голова відділу ШІ Tesla Тім Заман перейшов до Google DeepMind

Артем Житкевич 1 годину тому

Gigabyte представила OLED-монітор Aorus CO49DQ з ШІ — фото

Артем Житкевич 4 години тому

Rakuten створить власну мовну модель ШІ

Богдан Камінський 4 години тому

TikTok став першим неігровим застосунком, який досягнув $10 млрд споживчих витрат

Богдан Камінський 5 годин тому