Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

BYD припинить виробляти пакетні батареї для електромобілів через проблеми з витоком

Богдан Камінський
Богдан Камінський
17 січня 2024 4 хвилин читання

Китайська компанія BYD планує припинити виробництво пакетних акумуляторів для гібридів через проблеми з їхньою довговічністю та ризиком витоку електроліту.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела.

Минулого місяця компанія почала переобладнання ліній з випуску акумуляторів типу «мішечок» на двох своїх заводах у провінціях Шеньсі та Чжецзян. Проте BYD досі виробляє батареї на третьому заводі у Цинхаї, щоб мінімізувати перебої у постачанні гібридних автомобілів.

Ані автовиробник, ані китайські регулятори не повідомляли громадськості про випадки витоку електроліту з акумуляторів в автомобілях BYD. 

Пакетні акумулятори мають погану репутацію в автовиробників

BYD та деякі галузеві експерти вважають, що батареї типу «мішечок», де елементи загорнуті у тонкий металевий пакет з алюмінієвих ламінованих плівок, мають більший шанс витоку електроліту. За їхніми словами, в екстремальних випадках це може призвести до загоряння або вибуху акумулятора.

Деякі конкуренти BYD вже звернули увагу на ризики цих батарей. У 2021 році Volkswagen відмовився від них. Гендиректор Tesla Ілон Маск заявив, що компанія «наполегливо рекомендує» припинити їхнє використання, оскільки ймовірність стрибка температури батареї «небезпечно висока».

Підписуйтеся на наші соцмережі

У 2022 році BYD відкликала понад 60 тис. гібридів Tang DM-i, в яких використовувалися акумулятори типу «мішечок». Тоді у заяві регулятору йшлося про дефект батареї, який міг спричинити «витік тепла».

Що таке акумулятори типу «мішечок»

Електричні та гібридні автівки використовують три основні типи батарей: 

  • циліндричні;
  • призматичні;
  • акумуляторні. 

Перші два типи укладені у тверді матеріали. Акумулятори-мішечки, які широко використовуються у побутовій електроніці, легші за аналоги. Однак вони схильні до корозії та можуть бути вразливими під час аварій.

У 2021 році BYD представила гібридні технології власного розроблення, зокрема акумуляторну батарею Blade у формі леза. Вона також містить мішечкові елементи. 

За словами виробника, батарея може досягти вищої ефективності заряджання та розряджання. Це надто важливо для гібридних автомобілів, які підзаряджаються від мережі (PHEV).

Компанія використовує такі батареї у всіх своїх моделях PHEV, які становлять 48% від загального обсягу продажів автомобілів у 3 млн одиниць у 2023 році. 

BYD не закуповує батареї ззовні. Більшість акумуляторів власного виробництва призначені для внутрішнього використання.

BYD замінить мішечкові батареї на призматичні

Автовиробник планує замінити «мішечкові» акумулятори у своїх PHEV на тип призматичної батареї, відомої як Short Blade. За структурою вона схожа на Blade, але є коротшою.

Однак призматичні батареї створюють свої власні проблеми для PHEV, зокрема ризик перегріву, кажуть інженери-розробники акумуляторів.

Торік BYD продала 98% своїх гібридних автомобілів на внутрішньому ринку. Компанія експортувала лише невелику кількість моделей, які використовують акумуляторні батареї.

Економічний ефект на BYD від переходу на нове виробництво наразі визначити складно. У третьому кварталі 2023 року компанія отримала рекордну виручку у розмірі $1,45 млрд, що на 82,2% більше за аналогічний період попереднього року.

Раніше SPEKA писала, що Tesla та BYD стали лідерами у випуску електромобілів у 2023 році.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Формувати свідоме суспільство. В Україні запустили кампанію з протидії дезінформації

Христина Тимофійчук 2 грудня 2024 14:15

Кому належать права на музику, створену за допомогою ШІ?

Анна Старкова 29 листопада 2024 10:30

Як український та світовий геймдев створюють культові продукти та змінюють ІТ- економіку

Анна Старкова 28 листопада 2024 16:18

Зігрійтеся та залишайтеся енергійними цієї зими з портативною енергостанцією BLUETTI AC70

Анна Старкова 28 листопада 2024 11:20

AI та нові горизонти українського бізнесу. Про що говорили на Forbes Tech 2024

Анна Старкова 27 листопада 2024 17:15