Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як провести ребрендинг платформи для вивчення мов: кейс Promova

Andrew Skrypnyk
Andrew Skrypnyk CEO @ Promova
25 липня 2023 8 хвилин читання

У 2021 році команда ще тоді застосунку для вивчення мов Words Booster прийняла важливе стратегічне рішення про трансформацію свого продукту. Глобальною ідеєю стало масштабування мобільного застосунку у цілу платформу для вивчення мов, яка би поєднала у собі кілька інструментів, які мали допомогти оволодіти новою мовою.

До bite-sized уроків у мобільному застосунку планували додати веб-версію, а також індивідуальні та групові заняття з професійними викладачами, безкоштовний розмовний клуб, соціальні мережі та навчальний блог. У команди було чудове бачення нового продукту, а ось з запитом щодо його редизайну вирішили звернутися до дизайн-бюро Spilka.

Як проходив ребрендинг Promova

Головними цілями ребрендингу було відрізнятися від таких конкурентів на ринку як Duolingo, Bussu, italki та інших, а також підкреслити мультифункціональність продукту. Після кількох ітерацій Spilka запропонувала неймінг, який нам більш-менш подобався. З точки зору бізнесу це була класна назва – коротка та асоціативна з продуктом. Але після повномасштабного вторгнення додався ще один запит – відобразити у неймінгу українське коріння продукту.

Ребрендинг застосунку Promova Ребрендинг застосунку Promova

Назву Promova придумав співзасновник компанії Михайло Галян. Спочатку це була просто Mova, а частинку «pro», яка  відображає професійність у підході до вивчення мов, додалася згодом. Загалом, неймінг нашого продукту передає те, що нам хотілося, — українське походження бренду. Користувачам ми пояснюємо, що «промова» — це українське слово і описуємо його значення. Також зазначаємо, що цей неймінг можна розглядати як поєднання двох українських слів, що означає «про мову».

Серія інтерв’ю та активних обговорень цінностей продукту з командою привели до висновку, що мовні основи – це своєрідні блоки, які закладаються один за одним, будуючи флуентність. Саме тому Spilka запропонувала зробити іконкою три кольорові блоки – синій, рожевий та жовтий, об’єднані між собою на чорному тлі. Блоки — це метафора персоналізації — того, що ми будуємо навчання, орієнтуючись на потреби та цілі кожного окремого користувача. Також новий логотип якнайкраще відображає суть оновленого продукту – поєднання інструментів, за допомогою яких можна вивчати мову.

Зміна дизайну застосунку Promova Зміна дизайну застосунку Promova
«Щоб перемогти на цьому ринку, потрібно приймати радикальні рішення та відмежовуватися від конкурентів. Багато застосунків для вивчення мов мають свого маскота, а Promova має відрізнятися. Такого ризику, що відмова від маскота вбила б продукт чи погіршила б його становище на ринку, не було. А тому потрібно було здійснити цей стрибок віри», — пояснює свою ідею Богдан Яремчук, арт-директор і дизайнер Spilka.

Задум з кольоровими блоками став провідною ідеєю нашої айдентики. За кожним кольором стоїть окрема навичка або ж інструмент. Наприклад, граматика – рожевий, а спікінг – зелений. Аби спілкуватися з користувачами без маскота, Spilka додала нам 3D-іконки.

Зміна дизайну застосунку Promova
Зміна дизайну застосунку Promova
Зміна дизайну застосунку Promova
«Дизайн завжди будується на контексті та контрасті. Тобто, потрібно розуміти контекст і у ньому зробити максимальний контраст. Тому, аби спілкуватися з користувачами без маскота, вирішено було додати 3D-іконки, які круто виглядати на простому фоні. Така ідея класно працює в контрасті з нашими кольорами та викликає позитивну емоцію, якої ми потребуємо. Також 3D-іконки додають ту саму ігрову складову, яка є у застосунках для вивчення мов», — пояснює Володимир Смірнов, партнер і дизайн-директор Spilka.

Затверджена айдентика дала нам можливість рухатися далі у розвитку продукту.

Набір інструментів, який ми отримали від Spilka виявився доволі непростим, але абсолютно робочим. Зробити редизайн застосунку з такого сетапу було трохи складно, але цілком можливо. Дизайн-бюро дало нам саме, те, що ми просили, — основи, на яких усе будували. Більшість їхніх ідей круто працювало в рекламних креативах та постах у соцмережах, бо там задача – сконцентувати увагу на контенті.

«У випадку інтерфейсу дизайн мав бути своєрідним провідником у навчанні та скоріше не заважати, а в ідеалі ще й допомогати користувачу. Спочатку когнітивно екрани були дуже перевантажені кольорами. Тому в наступній ітерації ми все трошки спростили – оптимізували використання кольорів, зменшили типографіку та додали більш спокійний шрифт, який комунікує менш важливі речі», — коментуває Сергій Філоненко, Head of Design в Promova.

Влітку 2022 року ми створили сайт promova.com, де сторінки, веб-версія платформи, розмовний клуб, навчальний блог та кабінет для занять з викладачами проєктувався одразу в новому дизайні. Релізнути застосунок в оновленому дизайні вдалося лише влітку 2023 року.

Сайт promova.com Сайт promova.com
«Тимчасовий розсинхорон дизайну на різних майданчиках був оптимальним рішенням. Воно дозволило нам не затримувати запуск сайту та веб-версії,  а також зекономило нам купу часу та зусиль для інших важливих речей. Сенсу робити новий функціонал у старому дизайні абсолютно не було, бо застосунок теж запускали у редизайн», — розповідає Данило Жигамовський,  Head of Product в Promova.

Окрім кольорів, важливим інструментом навігації у застосунку слугує форма. Прямокутник позначає уроки спікінгу та книги, а квадрати (великі або маленькі) – граматику.

Сайт promova.com Сайт promova.com

До дизайн ребрендингу додалася такого комунікаційна складова, якої у нас раніше не було. Наша команда Brand&Global Communication сформувала наратив, місію, візію, мету, позиціонування та ключові цінності бренду Promova.

«Бренд повинен транслювати цінності продукту своїй аудиторії та пояснювати, чим ми відрізняємося від конкурентів, щоб користувач обирав саме нас. Зараз наші місія та візія допомагають продукту та команді розуміти, куди вони йдуть і чого хочуть досягти. Брендові основи допомагають відділити важливе від другорядного, коли продукт обирає вектор руху. Наша головна ціль – це допомогти людям жити життя їхньої мрії, яке вони можуть побудувати завдяки тому, що знатимуть іноземну мову», — пояснює Альона Козуб, Head of Brand&Global Communications в Promova.
Дизайн сайту promova.com
Дизайн сайту promova.com
Дизайн сайту promova.com
Дизайн сайту promova.com
Дизайн сайту promova.com

Що ми отримали в результаті ребрендингу Promova

Обираючи правильний брендовий концепт для Promova, ми зупинилися на формулюванні на one-stop solution for all language learning needs. На глобальному рівні, one-stop — це зрозумілий концепт, коли все, що тобі потрібно, знаходиться в одному місці. Слово solution дає нам простір для майбутнього масштабування, бо ми не лише мобільний застосунок чи сервіс надання послуг репетиторства. For all language learning needs – це про персоналізацію та закриття будь-яких потреб у вивченні мов.

Ребрендинг зробив з Words Booster новий продукт під назвою Promova. Це one-stop solution for all language learning needs. Оновлений дизайн допомагає користувачам краще орієнтуватися у контенті, що сприяє навчанню. А визначені цінності – персоналізація, цілепокладання, системність, результативність та легкість, — дозволяє користувачам зробити правильний вибір під час пошуку ефективного інструменту для вивчення мов.

Застосунок Promova Застосунок Promova
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 42 хвилини тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 4 години тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00