Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Broswarm прискорює розробку сенсора X-Ray Eagle для України

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
5 листопада 2024 3 хвилин читання

Стартап у сфері оборонних технологій Broswarm залучив 800 тисяч євро інвестицій від литовського фонду ScaleWolf. Кошти допоможуть розробити сенсор X-Ray Eagle, що забезпечує високу точність у виявленні мін, зокрема на територіях України.

Про це Speka розповіли у Broswarm.

Сенсор X-Ray Eagle –  це технологія, здатна забезпечувати 3D-візуалізацію мін на висоті до 10 метрів над землею. Це значно підвищує ефективність роботи на складному рельєфі, особливо в зонах бойових дій, таких як Україна.

Сенсор X-Ray Eagle, який здобув перше місце на конкурсі інновацій NATO, використовує радіохвилі для створення детальних зображень об’єктів, прихованих під землею на глибині до 0,5 метра. Встановлений на дронах, він дозволяє мінімізувати хибні спрацювання та забезпечує швидкий доступ до візуальних даних, що суттєво прискорює операції з розмінування.

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Наше тестування з дронами та існуючими технологіями показало, що рельєф, подібний до українського, робить точне виявлення дрібних об'єктів під землею неймовірно складним. Саме тому ми подвоюємо зусилля із X-Ray Eagle, щоб забезпечити проривний рівень точності та глибини виявлення мін. Зображення, які створює наш сенсор, настільки чіткі, що нагадують фотографії. Вони надають командам абсолютно новий спосіб швидко та безпечно оцінювати приховані загрози».
Ернестас Жвайгждінас, співзасновник і генеральний директор Broswarm
Broswarm прискорює розробку сенсора X-Ray Eagle для України Broswarm прискорює розробку сенсора X-Ray Eagle для України

Керуючий партнер ScaleWolf Едвінас Скерза зазначив, що сенсорна технологія Broswarm відповідає пріоритетам у сфері розмінування, які підтримують міжнародні уряди, зокрема Міністерство оборони Литви. За словами Скерзи, ця розробка здатна не тільки забезпечити безпечні зони, але й допомагатиме військовим уникати замінованих ділянок.

Компанія також підписала контракт з Міністерством оборони Литви та планує прискорити польові випробування впродовж наступного року. Кошти інвесторів дадуть змогу вдосконалити і запатентувати технологію, а також розробити прототип, готовий для масштабного розгортання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стало відомо, скільки територій вдалося розмінувати українським саперам у листопаді 2024 року

Владислав Паливода 3 грудня 2024 09:57

Лазер навчили ефективно виявляти наземні міни — що відомо

Вікторія Рудзінська 11 листопада 2024 16:43

Стартапи тижня: що нового у світі ШІ, венчурного капіталу та IPO

Вікторія Рудзінська 2 листопада 2024 12:49

ШІ та агродрони Фундації «Поступ» допомагають розміновувати Харківщину

Вікторія Рудзінська 28 жовтня 2024 21:44

Україна отримала нову техніку для розмінування

Владислав Паливода 25 жовтня 2024 13:57