Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Broadcom купує VMware. Як це змінить ринки процесорів, серверів і хмарних технологій

Артем Коханевич
Артем Коханевич CEO GigaCloud
1 червня 2022 4 хвилин читання

26 травня SPEKA писала, що американський виробник напівпровідників Broadcom купить компанію VMware за $61 млрд. Це одна з найбільших угод в історії технологічної галузі. На прохання редакції SPEKA директор оператора хмарних рішень GigaCloud Артем Коханевич написав колонку про те, що означає ця угода для ринку і чому Broadcom готовий викласти за VMware такі шалені гроші.

Минулого тижня компанія Broadcom оголосила про те, що купує VMware — найбільшого у світі розробника ПЗ для віртуалізації. Обидві компанії є абсолютними лідерами у своїх нішах. Обидві нафаршировані технологіями та патентами. Обидві справжні акули технологічного ринку, які за десятиліття свого існування встигли поглинути багато перспективних стартапів і зрілих компаній, когось успішно інтегрувавши до свого продуктового портфеля, а когось поховавши по дорозі. 

Угода між Broadcom та VMware — одна з найдорожчих в історії. Broadcom заплатить $61 млрд за компанію, річний оборот якої становить приблизно $12 млрд. Це дуже високий мультиплікатор. Ринок схвально відреагував на оголошення угоди: 20 травня на закритті торгів акції VMware коштували $95, а після оголошення угоди вони підскочили до $130 за штуку. Акції Broadcom спочатку дещо просіли (це очікувано, адже настільки великі витрати завжди спочатку викликають питання), але вже майже відіграли падіння. Але це лише початок історії. 

VMware отримує 71% своїх доходів за традиційною моделлю ліцензування (заплати один раз і користуйся довічно). Модель із регулярними платежами, яку свого часу нав'язали хмарним операторам, які використовують рішення VMware, приносить лише 29%. Але Broadcom вже заявив, що планує за два роки повністю відмовитися від традиційних perpetual-ліцензій і перейти на регулярні виплати. 

Вірогідно, що компанія при цьому втратить частину клієнтів, але у довгостроковій перспективі це приведе до значного зростання доходів. Причому гарантованих і рекурентних. Другий ефект — це змінить ринок. Менші конкуренти наслідуватимуть приклад лідера ринку, і у замовників буде дедалі менше можливостей уникнути переходу на орендну модель. Своєю чергою це спричинить наступний ефект — замовникам доведеться навчитися рахувати Total Cost of Ownership (зараз багато хто цього не робить), і ось тоді й виявиться, що хмари — це дійсно дешевше.

Ймовірно, що ми навіть побачимо певне зниження вартості ліцензій, які ми як хмарний провайдер зможемо транслювати на наших клієнтів. 

Артем Коханевич Артем Коханевич

Але все це лише верхівка айсберга. Найцікавіше ж під водою. 

Екосистеми — це вже перевірена бізнес-модель, яка дає приголомшливі результати. Мабуть, найвідомішу та найпопулярнішу екосистему побудувала корпорація Apple. Не стильні телефони, а саме екосистема з великою кількістю партнерів зробила Apple найдорожчою технологічною компанією світу. І Broadcom націлилася на побудову власної екосистеми. 

Broadcom націлилася на побудову власної екосистеми

Коли ти виробляєш чипи, то залежиш від своїх покупців, які використовують їх у виробництві пристроїв для кінцевих споживачів. Колись здавалося, що, підсадивши на свою систему велику кількість кінцевих клієнтів, ти забезпечував собі довічне процвітання. Але це вже не так – Intel, який насилу стримує удари то від AMD, то від Apple, найкращий тому приклад. Можна переписати код, і в наступному поколінні ноутбуків твого процесора вже не буде. Інша справа, якщо ти і є тією компанією, яка створює код. 

Гадаю, саме у цьому справжня причина купівлі VMware. У Broadcom є технології та підрозділи, здатні виробляти всю лінійку чипів для сучасного дата-центру. Не вистачало лише вишеньки на торті — програмного забезпечення, яке збере всю цю гору заліза у робочу систему. А ми, комерційні хмарні оператори, швидко рознесемо це комплексне рішення по ринку. І це буде потужним поштовхом для основного бізнесу Broadcom. Адже всі на цьому ринку мріють перемогти NVidia, а може, навіть і Amazon Web Services.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Amazon від початку війни допоміг Україні перенести 10 млн ГБ важливих даних

Олександр Кульбачний 10 червня 2022 14:27

Тиждень у спільноті: кібердетектив про «Укрпошту», чому ІТ-компаніям варто блокувати трафік з росії та білорусі, як зміниться ринок технологій

Ольга Валькевич 5 червня 2022 18:50

Broadcom купує VMware за $61 млрд. Це одна з найбільших угод в історії tech-індустрії

Роман Судольський 26 травня 2022 18:06

ЛУН поглинає портал Rieltor.ua. На його базі створять «найкращий сервіс для розміщення житла в оренду та на продаж»

Роман Судольський 31 березня 2022 17:33

Як закон про хмарні послуги може трансформувати Україну. Колонка гендиректора De Novo Максима Агєєва

Антон Єганов 21 лютого 2022 17:29