Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Британські дослідники доповіли про російську пропаганду у «Вікіпедії»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
19 жовтня 2022 2 хвилин читання

У новому звіті йдеться про підозрілі правки у відкритій енциклопедії, які можуть впливати на суспільний дискурс навколо України. Водночас аналітики кажуть, що довести координацію між забаненими редакторами буде складно.

Дослідники двох британських аналітичних центрів — Інституту стратегічного діалогу (ISD) і Центру аналізу соціальних медіа (CASM) — опубліковали результати у понеділок. У своїй роботі вони викривають мережу тіньових редакторів, які намагалися вплинути на наратив про російсько-українську війну, вносячи тонкі зміни до статей на вебсайті. Проте дослідження остаточно не обвинувачує російський уряд у правках, повідомляє Gizmodo.

У новому звіті аналізується діяльність 86 редакторів, яких раніше забанили через різні порушення етичного кодексу «Вікіпедії». Серед багатьох сторінок, до яких вони долучилися, редактори мали історію внесення змін до статті Wiki про російсько-українську війну. Більш глибоке занурення у зміни, внесені редакторами з чорного списку, показало навмисні спроби маніпулювати наративом і намагання схилити його на російську сторону.

Окрім того, дослідники виявили докази того, що забанені редактори постійно вставляли посилання на російські державні ЗМІ.

У звіті наголошують, що довести координацію між забаненими редакторами, а також з'ясувати, хто насправді керує обліковими записами, буде складно. 

Раніше Speka повідомляла, що «Вікіпедія» опублікувала статтю «Різанина у Бучі» (також «Бучанська різанина», «Масове вбивство у Бучі»). У ній йдеться про військовий злочин росіян, убивства та міжнародну реакцію на жахливі події, що сталися у Бучі під час окупації росіянами.

Також наприкінці липня 2022 року українська «Вікіпедія» обігнала арабську та посіла 16-те місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Станом на 8 серпня відрив становить 2738 статей.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Зеленський став «Людиною року» за версією журналу TIME

Руслан Сорока 3 години тому

У ніч на 7 грудня над Україною збили 14 іранських дронів

Катерина Колонович 7 годин тому

Сенситивність у мережі: як та чому Meta банить публікації про війну

Богдан Сухомлин 6 грудня 2022 17:15

Google розповів про найпопулярніші запити українців у 2022 році

Руслан Сорока 6 грудня 2022 15:29

Вчені довели, що Марс все-таки не мертва планета

Катерина Колонович 6 грудня 2022 14:22