Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Британська компанія не може повернути з росії 36 своїх космічних супутників

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
19 березня 2023 2 хвилин читання

Британська комунікаційна компанія OneWeb не може повернути з росії свої 36 супутників. Причина — напад росії на Україну. 

Раніше більшість супутників OneWeb запускали в космос на російських ракетах «Союз», якими керує французька компанія Arianespace. Проте напад росії на Україну минулого року зірвав угоду між OneWeb та «роскосмосом", й британській компанії довелося шукати інші шляхи для виведення супутників на орбіту.

До вторгнення компанія, яку підтримує уряд Великобританії, планувала запустити ще 36 широкосмугових супутників на борту російської ракети. Проте керівник «роскосмосу» дмитрій рогозін у березні 2022 року зупинив угоду та запросив від OneWeb гарантії, що супутники не будуть використані проти росії. Крім того, рогозін закликав Великобританію продати свою частку в OneWeb.

OneWeb відмовились від пропозиції росії, проте повернути свої супутники з російського космодрому Байконур у Казахстані не змогли. Супутники коштують $50 мільйонів, заявив Reuters генеральний директор OneWeb Ніл Мастерсон.

«Я зараз не думаю про це. Ми повністю перейшли на інші завдання. Повернення супутників мало б цінність, але я розумію, що в осяжному майбутньому я їх назад не отримаю», — зазначив Мастерсон.

Після зупинення угоди з росією, компанія уклала угоди з SpaceX і NewSpace India Limited (NSIL). Раніше SPEKA повідомляла, що OneWeb вже тричі літала зі SpaceX (на ракетах Falcon 9) і один раз з NSIL (на індійській ракеті GSLV Mark III).

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Майже 900 російських компаній подали позов проти Google

Руслан Сорока 19 годин тому

Романтичні стосунки із ШІ, етичність його використання та інструменти для планування кар'єри: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 19 березня 2023 17:00

SpaceX запустила дві ракети із супутникам з інтервалом менш ніж 5 годин — відео

Катерина Колонович 18 березня 2023 17:05

Як зробити українські виші «пісочницею» для супутникових стартапів

Владислав Миронович 15 березня 2023 15:30

Starlink збирається надавати інтернет одразу на телефони

Катерина Колонович 14 березня 2023 08:37