Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Британська компанія не може повернути з росії 36 своїх космічних супутників

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
19 березня 2023 2 хвилин читання

Британська комунікаційна компанія OneWeb не може повернути з росії свої 36 супутників. Причина — напад росії на Україну. 

Раніше більшість супутників OneWeb запускали в космос на російських ракетах «Союз», якими керує французька компанія Arianespace. Проте напад росії на Україну минулого року зірвав угоду між OneWeb та «роскосмосом«, й британській компанії довелося шукати інші шляхи для виведення супутників на орбіту.

До вторгнення компанія, яку підтримує уряд Великобританії, планувала запустити ще 36 широкосмугових супутників на борту російської ракети. Проте керівник «роскосмосу» дмитрій рогозін у березні 2022 року зупинив угоду та запросив від OneWeb гарантії, що супутники не будуть використані проти росії. Крім того, рогозін закликав Великобританію продати свою частку в OneWeb.

OneWeb відмовились від пропозиції росії, проте повернути свої супутники з російського космодрому Байконур у Казахстані не змогли. Супутники коштують $50 мільйонів, заявив Reuters генеральний директор OneWeb Ніл Мастерсон.

«Я зараз не думаю про це. Ми повністю перейшли на інші завдання. Повернення супутників мало б цінність, але я розумію, що в осяжному майбутньому я їх назад не отримаю», — зазначив Мастерсон.

Після зупинення угоди з росією, компанія уклала угоди з SpaceX і NewSpace India Limited (NSIL). Раніше SPEKA повідомляла, що OneWeb вже тричі літала зі SpaceX (на ракетах Falcon 9) і один раз з NSIL (на індійській ракеті GSLV Mark III).

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Західних мікросхем у росії поменшає: США планують посилити санкції до їхнього доступу

Владислав Паливода 12 червня 2024 08:07

Джо Байден може дозволити Україні атакувати рф

Олеся Дерзська 29 травня 2024 16:39

Нова модель Huawei має більше деталей з Китаю

Олеся Дерзська 9 травня 2024 17:43

Навколоземна орбіта може стати непридатною через космічну ядерну зброю росії

Владислав Паливода 2 травня 2024 20:50

США висувають звинувачення та запроваджують санкції проти іранців, пов’язаних із кіберзлочинами

Владислав Паливода 24 квітня 2024 10:29