Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бізнес у TikTok: з чого починати просування і який контент знімати підприємцям

В'ячеслав Юренко
В'ячеслав Юренко CEO 4Limes IT Company
24 березня 2023 6 хвилин читання

TikTok дійсно призначений для використання у бізнесі? Контент застосунку має репутацію веселого, химерного і надкреативного контенту, тому природно, ви можете задатися питанням, чи підходить вам ваш бізнес або ваші клієнти.

Чому варто просувати бізнес у TikTok?

TikTok почав набирати величезну популярність по всьому світу від самої появи в магазинах застосунків. В результаті за досить короткий термін, TikTok став великим гравцем на ринку соціальних медіаплатформ. І його актуальність тільки зростає.

Однак далеко не всі власники бізнесу визнають потенціал цієї платформи, чим і позбавляють себе шансу масштабувати бізнес в інтернеті за досить невеликі витрати.

Для деяких користувачів це може бути складною соціальною мережею. Що, якщо ти не вмієш танцювати? Вам потрібно бути експертом з відео? На щастя, будь-хто може успішно використовувати TikTok — досвід танців або відео не потрібен.

Представники бізнесу різних ніш можуть легко отримати максимальну вигоду з цієї платформи. Успіх у цій справі безпосередньо залежить від знань і навичок роботи з майданчиком, аналізу ніші та конкурентів, креативного підходу і бажання розвивати власний бізнес. Кілька прикладів: 

Акаунт мережі магазинів Аврора в TikTok Акаунт мережі магазинів Аврора в TikTok
Акаунт мережі магазинів Єва в TikTok Акаунт мережі магазинів Єва в TikTok
ТікТок актуальний і для більш серйозних тем — акаунт адвоката ТікТок актуальний і для більш серйозних тем — акаунт адвоката

Завдяки широкому органічному охопленню TikTok є ймовірність отримати високу рентабельність інвестицій від зусиль, які ви вкладаєте в платформу. Користувачам подобається справжній, невимушений досвід спілкування з улюбленими брендами та впливовими особами на платформі.

З чого варто почати роботу у TikTok

Незалежно від того, чи хочете ви обзавестися новою клієнтською базою для свого бізнесу, чи бажаєте розширити вже наявну, ця платформа надає інноваційні маркетингові можливості для реалізації цих цілей без зайвих грошових витрат.

Однак доведеться витратити свій час на створення привабливого контенту, який сприяє подальшій лідогенерації. Варто зрозуміти, що неможливо просто взяти і зняти низку відповідних відеороликів, що призведуть до різкого зростання продажів з платформи. 
<br>

Для цього необхідно вибудувати стратегію для просування в TikTok:

✅ Насамперед необхідно провести аналіз прямих і непрямих конкурентів, також переглянути популярний контент у вашій ніші. Знаходимо ми його за допомогою введення ключових слів або тегів, а також серед контенту конкурентів.

✅ Слід орієнтуватися на найпопулярніші ролики у конкурентів із кількістю підписників не менше 50 тис., а моментами навіть від 100 тис. Тут необхідно дивитися за нішею: наскільки вона складна і відповідна для TikTok. Так ми знаходимо від десяти успішних акаунтів за нашою нішею, з трендовими й успішними роликами. 

✅ Зібравши список успішних акаунтів конкурентів, ми починаємо переглядати їх у пошуку роликів. Після того як ми визначили ці трендові відео, ми починаємо знімати власні ролики з орієнтиром на масовий контент прямих і непрямих конкурентів. Так ми підвищуємо свої шанси на стрімке зростання популярності роликів на самому початку ведення акаунта для нашого бізнесу. 

Під час самої зйомки важливо пам'ятати, що створення контенту в TikTok має спільний напрямок зі створенням роликів на YouTube. Тому вам не варто забувати робити call-to-action, закликати людей коментувати, робити репости роликів, заходити в профіль, підписуватися на інші соцмережі тощо.

✅  Сценарій для TikTok відрізняється від інших рекламних форматів тим, що має бути нативний і знятий під загальний стиль популярних відео на майданчику. Таке відео не буде одразу впадати в око і відлякувати користувача, навпаки, він втягнеться і продовжуватиме перегляд з більшою ймовірністю цільової дії.

Як досягти успіху у TikTok

Багато компаній досягли успіху на TikTok не тільки через креативність, а через відкритість. Швидкий сторітеллінг, як новий формат подачі інформації — всього за 30-90 секунд розповісти свій меседж через інформацію.

Чим більше у вас досвіду, тим більше у вас шансів утримати клієнтів, залучити нових і підвищити загальну впізнаваність бренду. TikTok один з найкращих способів зробити це у 2023 році, використовуючи підхід орієнтований на відео, ви можете розповісти свою історію найбільш цікавим і доступним способом.

Також стежте за трендами. TikTok починався як платформа присвячена музиці та відео, але відтоді перетворився на застосунок, що демонструє мільйони трендів. TikTok реалізував ефективний алгоритм, що дозволяє показувати користувачам популярні відео, які відповідають їхнім інтересам. Це в кілька разів спрощує створення контенту для вашої ніші без необхідності проводити занадто багато досліджень.

Найкраще в трендах TikTok — це те, що їх легко адаптувати під бізнес і регулярно з'являються нові (середнє життя тренду — 2 тижні). Це спрощує створення контенту для маркетингових завдань, оскільки є нескінченні кумедні тенденції, які можна застосовувати у своїй галузі.

Послідовність — ключ до успіху. Коли ви тільки починаєте роботу, вам може здаватися, що вашому контенту не приділяється належної уваги, що може демотивувати. Моя порада: дотримуйтеся послідовності. Зверніть увагу на ваш контент, який працює (навіть трохи) краще, ніж інші, і відповідним чином розвивайте свою стратегію. Це нескінченний цикл навчання, але постійні зусилля, метод проб і помилок обов'язково призведе до результату.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Музика Тейлор Свіфт повернулася на TikTok — якраз перед виходом її нового альбому

Богдан Камінський 7 годин тому

Від інформаційної гігієни до квантових атак: що вивчає кібербезпека

Команда НАУ 7 годин тому

Як просувати відео на YouTube через рекламу: повний практичний посібник

Ігор Івіцький 8 годин тому

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 9 годин тому

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук 11 квітня 2024 15:30