Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як сервіс онлайн-консультацій ветеринара зріс під час війни

Владислав Гурковський
Владислав Гурковський New Business Director Upturn Digital Agency
27 червня 2022 5 хвилин читання

За понад два місяці війни український бізнес втратив набагато більше, ніж за два роки пандемії коронавірусу. МВФ прогнозує падіння ВВП України в діапазоні 35-50% до кінця 2022 року. Європейська Бізнес Асоціація зазначає, що лише 17% українських підприємств працюють на повну потужність. Нацбанк прогнозує інфляцію на рівні 20% до кінця року. Але водночас, як не дивно, кризові явища – це і час актуалізації нових потреб і можливостей для бізнесу. Зокрема, це стосується українських компаній та стартапів.

СЕО сервісу онлайн-консультацій ветеринара vetonline.pro Владислав Гурковський

Всю нашу команду війна застала в Києві, який ми не залишали, і натепер теж перебуваємо у столиці. З першого дня вторгнення окупантів ми прекрасно розуміли, що потреба в  онлайн-консультаціях ветеринара буде ще більша, тому ми не зупиняли контекстну рекламу в Google Ads та не скорочували рекламні витрати. 

Було вкрай важливо продовжувати надавати власникам домашніх улюбленців допомогу ветеринара в режимі онлайн, в той час, коли майже всі ветеринарні клініки були зачинені. В нас були випадки, коли люди тижнями сиділи в підвалах зі своїми песиками та котиками, і проконсультуватись онлайн – це був єдиний спосіб допомогти своєму улюбленцю. Ветеринар підключається дуже швидко, буквально 1-2 хвилини, до того ж є можливість відправляти відео та фото ветеринару.

За два місяця війни ми зросли на 70%, порівнюючи з двома крайніми місяцями до війни.

По-друге, в нас поступово змінилася географія користувачів. Якщо раніше 99% клієнтів були з України, то зараз близько 20% – це українці, які стали біженцями в інших країнах, в лідерах – Німеччина, Польща, Великобританія.

На час війни ми навіть зробили безлімітний промокод (victoryua) зі знижкою -30% на онлайн-консультації. Розуміємо, що з фінансами в українців зараз не найкраща ситуація, а отримати допомогу ветеринара не за всі гроші світу завжди приємно.

Що стосується фінансових показників та витрат – ми ніяк не оптимізовували оплату праці ветеринарам та команді, все виплачується вчасно і згідно з умовами, які були і до війни. Більше того, ми навіть стали заробляти більше.

Під час війни попит на онлайн-консультації ветеринара стрімко зріс, і це зрозуміло, для тварин, як і для людей, війна — це величезний стрес.

Але не дивлячись на війну, ми сповнені оптимізму, розвиваємось та маємо багато планів на майбутнє. 

За кілька днів до війни ми пройшли відбір до акселератора NEST від UNIT.city, але наразі програма зупинена. Зараз ми обираємо релевантний стартап-акселератор в Європі і плануємо до кінця року запуститись в Румунії. 

СЕО інтернет-магазину petslike.net Павло Сидорук

Те, що ми зросли, — це не диво, а сукупність багатьох факторів: ми знаходимось у Львові, тому наша логістика та бізнес-процеси майже не постраждали, що дало нам можливість відправляти корм у майже всі міста України, наша інформаційна допомога власникам тварин та, звісно, те, що частина конкурентів перестали працювати. 

Значно допомогла згуртованість українців та їх підтримка, бо ми одні з перших почали бойкотувати виробників, які продають корм на росії або мають там виробництво. 

Ми знаємо, що для багатьох компаній наразі основною метою стоїть збереження робочих місць. Petslike не просто зберіг всі робочі місця, а й надав нові для внутрішньо переселених осіб. 

Внаслідок наших щомісячних «донатів» 10% від усіх замовлень на потреби ЗСУ, ми змогли перевести вже більше 700 тис. грн. на допомогу.

Звісно, ми хочемо стати №1 у своїй ніші, далі допомагати ЗСУ та робити все, що наблизить нас до перемоги!

Marketing Manager сервісу HoldYou Владислава Палинка

HoldYou — сервіс психологічного консультування онлайн.

З першого дня війни ми хотіли стати корисними для людей, що потребують допомоги. Навіть ми не знали, що робити та як буде далі, але ми вирішили, що зараз саме той час, коли ми потрібні українцям.

Спочатку ми надавали безкоштовні консультації. За місяць провели більше 1 тис. консультацій, але потім виникла ідея створити телеграм-бот, що скоро стане доступним для користування. Це місце, де кожен може швидко зв'язатися з психологом, поставити хвилююче питання та отримати якісну допомогу безкоштовно.

Основна проблема, з якою ми зараз зіштовхнулись, це нестача фінансування та шляхи залучення клієнтів. Ті методи, які ми використовували до війни вже не працюють. Основною мотивацією команди продовжувати роботу є віра в корисність проекта та його важливість саме в ці часи, а позитивна динаміка покупок додає оптимізму.

Нам довелось відмовитись від розробки та активної реклами, в пріоритеті пошуки ефективних шляхів залучення клієнтів та пошук джерел фінансування, інвестицій.


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія та візія бізнесу: як прописати та навіщо це потрібно

Дар'я Кушнір 10 серпня 2022 15:28

Для бізнесу, грошей та здоров'я. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 7 серпня 2022 15:08

Бізнес під час війни: як до нових умов адаптується джоб-платформа Joberz

Діана Полуніна 7 серпня 2022 13:00

Філософія бірюзи, активне наймання та турбота про команду: як компанія GEO Рay працює в умовах війни

Наталія Миронова 6 серпня 2022 15:00

Рефлексія підприємництва: що потрібно бізнесу під час війни

Євгенія Клепа 2 серпня 2022 11:41