Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бізнес під час війни: як до нових умов адаптується джоб-платформа Joberz

Діана Полуніна
Діана Полуніна Журналістка The Page
7 серпня 2022 5 хвилин читання

Платформа з розумного пошуку вакансій та резюме Joberz недовго працювала у спокійному ритмі. За декілька місяців після її запуску почалася повномасштабна війна. Це змусило компанію розвиватися швидше з акцентом на допомогу українцям. Для проєкту The Page та SPEKA «Агов, оговтуємося?!» співзасновниця Joberz Наталія Соколова розповідає, як платформа адаптувалася до роботи у нових умовах.

Платформа і бот для пошуку роботи Joberz: як працють під час війни Наталія та Олександр Соколови   Платформа і бот для пошуку роботи Joberz: як працють під час війни Наталія та Олександр Соколови  

Історія створення Joberz

Наталія та Олександр Соколови працюють у сфері HR-Tech. Вони створюють прості рішення для ефективного підбору працівників, прагнуть змінити парадигму підбору із досвідо-центрованої на особистісно-центровану і ставлять у центр цілісну особистість, а не тільки її досвід у минулому. Першим проєктом партнерів стала метчингова джоб-платформа Joberz, яку у тестовому режимі запустили у жовтні 2021 року, а вже у січні 2022-го вона запрацювала з повним функціоналом. 

Головною відмінністю Joberz від інших джоб-платформ є те, що підбір працівників здійснюється на основі тесту на визначення восьми сильних особистих якостей. За результатами тесту можна знайти роботу на платформі або використати їх для підтвердження своїх сильних сторін у резюме.

Натепер у Joberz можна знайти кандидатів та роботу за величезним списком hard skills, soft skills, а також за їх поєднанням. До повномасштабної війни платформа допомагала молоді без досвіду знаходити першу роботу, а з її початком платформу відкрили для всіх категорій кандидатів. 

Адаптація Joberz до війни та нові продукти 

Наталія розповідає, що перші тижні повномасштабної війни партнери були дещо дезорієнтовані, але згодом взяли себе в руки і продовжили працювати. 

Люди не припиняли шукати роботу та нових працівників, однак у цьому процесі з'явилися нові особливості, приміром, страх вийти з дому або їздити далеко на роботу і релокація бізнесу, який шукав співробітників вже на новому місці. Тому Наталія та Олександр вирішили допомогти людям та компаніям знаходити одне одного. Так був створений телеграм-бот https://t.me/JobPointBot, який показує усі пропозиції роботи в обраному радіусі, а рекрутерам допомагає показати свою вакансію тим, хто є поряд. Наталія додає, що у перший тиждень роботи бот залучив приблизно 15 тис. користувачів і одразу «помандрував» за межі України. Натепер ним користуються у багатьох країнах Європи — від Польщі до Ірландії. «Для усіх, хто виїхав, пошук роботи у місці перебування також став актуальним. Тож ми почали думати над удосконаленням бота та розширенням його функціоналу: вже реалізували автоматичну розсилку вакансій за визначеним радіусом та зручну роботу з геолокацією як у мобільній, так і у десктопній версіях», — розповідає вона.

Країни, де користуються телеграм-ботом для пошуку роботи JobPoint Країни, де користуються телеграм-ботом для пошуку роботи JobPoint

Також партнери запустили бот https://t.me/Kids_Point_Bot, який шукає усі активності та гуртки для дітей у близькій доступності. 

Невеликі команді довелося долати чимало труднощів, серед яких:

  • Різке скорочення підбору. За словами Наталії, у перші півтора місяця повномасштабної війни вакансій було мало. Joberz працював лише з підприємствами критичної інфраструктури, лише згодом бізнес почав відновлювати свою роботу і поновив підбір співробітників.
  • Збільшення навантаження та об'ємів роботи. Довоєнний план розвитку компанії потребував коригування: партнери розширюють роботу метчингової платформи на декілька країн та планують запуск нової послуги тестування команд для компаній. Також багато часу команда приділяє телеграм-боту.
  • Стрес від війни, який спочатку заважав працювати ефективно. 

Понад три місяці Joberz безкоштовно надавала свої послуги, щоб підтримувати Україну та бізнес, який знайшов сили відновлювати роботу. Тепер компанія почала повертати свої платні послуги: у телеграм-боті додали можливість платної цільової розсилки вакансій за кандидатами у потрібному радіусі. Також від червня Joberz повернула платні послуги на джоб-платформі, однак досі продовжує дарувати 15 контактів на рахунок компаніям, які реєструються вперше. 

Натепер команда працює на повну: підбір відновився на майже 80% від довоєнного періоду, не в останню чергу завдяки IT-компаніям, які першими поновили підбір. Також побільшало вакансій з інших країн: багато хто хотів допомогти українцям, тому обирав  саме наших співвітчизників. «А кількість кандидатів збільшилася втричі і у боті, і на метчинговій платформі Joberz. Адже чимало людей втратили роботу від початку війни, тож тепер шукають варіанти працевлаштування», — додає Наталя. 

Плани Joberz на майбутнє 

Партнери продовжують реалізовувати амбітні плани щодо розвитку платформи Joberz та бота у Європі і допомагати у війні з росією: надають безкоштовні послуги, волонтерять, донатять та працюють над створенням рішення, яке допоможе повоєнній Україні відновитися

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як корпоративне навчання в Україні витримало удар та функціонує під час війни. Досвід LMS Collaborator

Катерина Атаманенко 8 вересня 2022 15:18

Як бренду правильно вести комунікацію під час війни

Дар'я Кушнір 5 вересня 2022 19:02

Місія та візія бізнесу: як прописати та навіщо це потрібно

Дар'я Кушнір 10 серпня 2022 15:28

Для бізнесу, грошей та здоров'я. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 7 серпня 2022 15:08

Філософія бірюзи, активне наймання та турбота про команду: як компанія GEO Рay працює в умовах війни

Наталія Миронова 6 серпня 2022 15:00