Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

85% українських мігрантів декларують доброзичливе ставлення до себе — дослідження

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
17 червня 2022 3 хвилин читання

Компанія Gradus Research опитала внутрішніх та зовнішніх українських мігрантів. З них 85% оцінили ставлення до себе населення тієї місцевості, куди вони виїжджали через війну, як доброзичливе.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 7,7 млн українців були змушені покинути свої домівки і переміститись в інші регіони країни. Ще 7,5 млн громадян довелося шукати прихистку у сусідніх країнах.

Ці результати збігаються з даним дослідження Ipsos "Flash Eurobarometer", проведеного на замовлення Єврокомісії у 27 країнах ЄС. 89% європейців симпатизують українцям та 88% підтримують надання прихистку жертвам війни в Україні.

Таке ставлення до українських біженців європейські аналітики пояснюють спорідненістю культур та менталітету, а також "рефлексом гуманності", який увімкнула війна у жителях Європейського Союзу. Серед інших причин — територіальна близькість воєнних дій та очікування європейців, що після закінчення війни українці повернуться додому.

Друга хвиля дослідження Gradus Research демонструє стабільно високе бажання українців повернутися. Частка тих, хто виїхав за кордон та ще не повернувся в Україну, проте прагнуть повернутися за першої можливості, становить 65%. Тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання, 8%.

«По суті, відбувається євроінтеграція на практиці. До війни лише невелика частка наших співгромадян бувала в європейських країнах. Тепер велика кількість людей змушена лишатися у країнах Європи та будувати там свій побут, спостерігаючи європейські цінності у повсякденному житті. Попри те що українці, що поїхали, визнають чисельні переваги західного устрою, більшість із них воліють повернутися в Україну якнайшвидше. Щодо внутрішньої міграції, то вже зараз можемо говорити про нівелювання регіональних відмінностей та сприяння ще більшій єдності українського суспільства», — коментує засновниця і директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.

Варто наголосити, що переважна більшість респондентів (60%) продовжує жити у власному житлі. Також у топі місць проживання — орендоване житло (16%) та житло знайомих (13%).

Проте хороше ставлення та перебування поза зоною бойових дій не дають українцям почуватися у безпеці. Загалом лише третина респондентів (30%) відчувають себе у безпеці переважну частину часу або постійно. Найбільша частка опитаних каже, що вони відчувають небезпеку час від часу (46%). У розрізі міграційних груп найбільше відчуття безпеки мають ті опитані, що переїхали за кордон, таких понад половина (55%). Серед внутрішніх переселенців тих, хто відчуває себе у безпеці, 25%, і у порівнянні з попередньою хвилею опитування цей показник знизився на 8 пунктів.

Повні результати опитування — на сайті Gradus Research за посиланням.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряд запускає ще три програми грантової підтримки бізнесу

Валерій Моісєєв 2 години тому

Ми з України: як здолати німецьку бюрократію і відкрити дитсадок для українських дітей у Баварії

Юлія Даниленко 3 години тому

Ранковий оперативний звіт Генштабу ЗСУ на 25 червня

Валерій Моісєєв 8 годин тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 13 годин тому

Що дає Україні статус кандидата в ЄС

Олександр Тартачний 22 години тому