Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Велике падіння біткоїна: яка причина і що чекає на крипторинок далі

Наталія Миронова
Наталія Миронова
10 травня 2022 3 хвилин читання

У ніч з 9 на 10 травня курс біткоїна упав до мінімальної позначки від липня 2021 року — нижче $30 тис. Станом на ранок найпопулярніша криптовалюта трохи відіграла падіння і зараз коштує $31 895.

Вартість інших популярних криптовалют теж знижується: Ethereum упав на 7%, Solana — на 7,3%, Avalanche — на 9,4%. 

SPEKA розібралася, чому дешевшає крипта та на що чекати далі.

До чого тут ФРС

За підсумками засідання 4-5 травня, Федеральна резервна система США підвищила діапазон ключової ставки на 0,5% — до 0,75-1% річних. Центробанк США бореться з найбільшою інфляцією за 40 років. Вона пов'язана з пандемією коронавірусу та вторгненням росії в Україну. Це створює додатковий тиск на економіку і, ймовірно, зменшить активність бізнесу.

Підвищення ставки призвело до розпродажу акцій й падіння біткоїна приблизно на 10%. За словами головного виконавчого директора Mudrex Едула Пателя, зростання відсоткових ставок змушує індивідуальних та інституційних інвесторів задумуватися про перспективи ринку криптовалют. Зараз відбувається переоцінка ризикованих активів.

Падіння біткоїна відбулося також після того, як індекс Dow Jones Industrial Average втратив понад тисячу пунктів, а Nasdaq упав на 5%. Це було найпотужнішим  одноденним падінням з 2020 року.

Криптовалюта продовжить падати

За словами голови Galaxy Digital Holdings Ltd. Майкла Новограца, тенденція до зниження вартості біткоїна ймовірно продовжиться найближчими днями, а протягом наступних кількох кварталів торгувати криптовалютою можна буде на волатильному та складному ринку. Після цього ситуація у криптоекономіці почне покращуватися, прогнозує експерт. Але перш ніж перейти до зростання вартість біткоїна може впасти до $25 000.

Уповільнення економічного зростання та погіршення ситуації на ринку негативно впливає на настрої інвесторів. Це може призвести до довгострокового ослаблення крипторинку. «На тлі побоювань щодо зростання інфляції більшість інвесторів обрали підхід мінімізації ризиків, зокрема продаж криптовалюти», — розповідає виконавчий директор криптобіржі Vauld Даршан Батиджа.

Обсяг транзакцій на ринку криптовалют суттєво знижується, що свідчить про відтік значної частини інвесторів та перенесення токенів за межі криптовалютних бірж на зовнішні гаманці.

 

Коментарі
Інші матеріали

«Фокстрот» запустив послугу оплати товарів криптовалютою через Binance Pay

Ольга Кротовська 27 травня 2022 18:03

Binance, TRM Labs, Circle та інші компанії запустили платформу зі збирання даних про криптошахраїв

Наталія Миронова 25 травня 2022 13:09

Хто підставив біткоїн: топи Kuna, Wirex та Hiveon Lab розповідають, чому почалася криптозима і скільки вона триватиме

Роман Судольський 19 травня 2022 14:55

Велике падіння Luna. Чому прив'язка до долара не захистила стейблкоїн та що буде з ринком

Юлія Даниленко 17 травня 2022 17:28

Біткоїн за $33 тис.: вартість найпопулярнішої криптовалюти падає п'ятий день поспіль

Наталія Миронова 9 травня 2022 16:42