Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Більшість українських айтівців відчули вплив блекаутів, проте зберегли дохід — дослідження

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
27 лютого 2023 3 хвилин читання

Українська спільнота розробників DOU провела чергове опитування, як блекаути повпливали на українських айтівців. До опитування залучили майже 12 тис. фахівців.

«Нині вимкнення світла трапляються рідше, а в деяких регіонах їх уже зовсім немає. Проте цікаво подивитися, як це випробування пройшли українські айтівці й чи змінилася їхня ефективність у роботі. Спойлер: не значно», — прокоментували дослідження в DOU.

Більшість айтівців відчули вплив блекаутів, але змогли зберегти дохід

На 75% опитаних фахівців вплинули вимикання електроенергії: на 34% — сильно чи дуже сильно, ще 41% відчули через це незначні труднощі. Блекаути не торкнулись лише 25% айтівців.

Найсильніше вимикання електроенергії вплинуло на роботу ІТ-фахівців у Сумській, Одеській, Миколаївській і Кіровоградській областях. Також вимикання електроенергії в Україні вплинули й на частку ІТ-фахівців, які через війну опинилися за кордоном — блекаути ускладнили взаємодію з командами та колегами, які працюють в Україні.

Як українські айтівці працювали без електроенергії

Найбільша кількість фахівців придбала генератори та різноманітні зарядні прилади — так зробили 63%. Також велика частка працювала з офісів, коворкінгів та інших місць з електрикою. Крім того, спеціалісти змінили робочі графіки й стали працювати, зокрема, уночі та у вихідні, коли було світло.

30% подбали про безперебійний інтернет — через зміну провайдера, придбання додаткового обладнання, використання мобільного інтернету. 4% купили чи планували купити старлінки.

Як ІТ-компанії створювали айтівцям умови роботи під час блекаутів

Компанії зосередилися на забезпеченні офісів електроенергією та інтернетом — про це сказали 65% опитаних фахівців. Інші способи підтримати команду використовували набагато рідше: 24% айтівців зауважили, що компанія організовувала переїзд в інше місце, де краща ситуація з поданням електроенергії, 22% — що компанія допомагала перерозподілити завдання в командах або збільшувала терміни підготовки проєктів і релізів, 21% — що компанія давала співробітникам кошти на придбання додаткового обладнання.

Вимушені відключення світла негативно впливають на всю українську економіку, тому ІТ-компанії тут не виняток. Раніше SPEKA розповідала про те, як мінімізувати вплив блекаутів на свою роботу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Відключення світла 15 червня 2024-го будуть — Укренерго

Олеся Дерзська 14 червня 2024 18:45

Люди витрачають більше у безготівкових коштах — метадослідження

Олеся Дерзська 14 червня 2024 15:24

Відключення по всій Україні 14 червня 2024-го будуть — Укренерго

Олеся Дерзська 13 червня 2024 18:54

Укренерго запроваджує нові обмеження електроенергії на 11 червня 2024 року

Владислав Паливода 11 червня 2024 11:50

Облаштувати квартиру/будинок на випадок блекауту: скільки це коштує

Олександр Тартачний 11 червня 2024 09:00