Більшість українських айтівців відчули вплив блекаутів, проте зберегли дохід — дослідження
Українська спільнота розробників DOU провела чергове опитування, як блекаути повпливали на українських айтівців. До опитування залучили майже 12 тис. фахівців.
«Нині вимкнення світла трапляються рідше, а в деяких регіонах їх уже зовсім немає. Проте цікаво подивитися, як це випробування пройшли українські айтівці й чи змінилася їхня ефективність у роботі. Спойлер: не значно», — прокоментували дослідження в DOU.
Більшість айтівців відчули вплив блекаутів, але змогли зберегти дохід
На 75% опитаних фахівців вплинули вимикання електроенергії: на 34% — сильно чи дуже сильно, ще 41% відчули через це незначні труднощі. Блекаути не торкнулись лише 25% айтівців.
Найсильніше вимикання електроенергії вплинуло на роботу ІТ-фахівців у Сумській, Одеській, Миколаївській і Кіровоградській областях. Також вимикання електроенергії в Україні вплинули й на частку ІТ-фахівців, які через війну опинилися за кордоном — блекаути ускладнили взаємодію з командами та колегами, які працюють в Україні.
Як українські айтівці працювали без електроенергії
Найбільша кількість фахівців придбала генератори та різноманітні зарядні прилади — так зробили 63%. Також велика частка працювала з офісів, коворкінгів та інших місць з електрикою. Крім того, спеціалісти змінили робочі графіки й стали працювати, зокрема, уночі та у вихідні, коли було світло.
30% подбали про безперебійний інтернет — через зміну провайдера, придбання додаткового обладнання, використання мобільного інтернету. 4% купили чи планували купити старлінки.
Як ІТ-компанії створювали айтівцям умови роботи під час блекаутів
Компанії зосередилися на забезпеченні офісів електроенергією та інтернетом — про це сказали 65% опитаних фахівців. Інші способи підтримати команду використовували набагато рідше: 24% айтівців зауважили, що компанія організовувала переїзд в інше місце, де краща ситуація з поданням електроенергії, 22% — що компанія допомагала перерозподілити завдання в командах або збільшувала терміни підготовки проєктів і релізів, 21% — що компанія давала співробітникам кошти на придбання додаткового обладнання.
Вимушені відключення світла негативно впливають на всю українську економіку, тому ІТ-компанії тут не виняток. Раніше SPEKA розповідала про те, як мінімізувати вплив блекаутів на свою роботу.