Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бійці ТрО розробили нову систему для виявлення повітряних цілей

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
21 січня 2023 4 хвилин читання

Воїни 125-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ розробили систему для виявлення повітряних цілей за допомогою звуку. На виявлення ворожих ракет, дронів або гелікоптерів їй вистачає буквально 30 секунд.

За словами співавтора проєкту Мар'яна Сулима, для роботи системи потрібно небагато – дзеркало, мікрофон та мікрокомп'ютер. Ці компоненти необхідні для програмного комплексу, який дає змогу виявити ворожу повітряну ціль. Ініціаторами розробки системи «Звук»‎ стали військовослужбовці, які в цивільному житті працювали у сфері ІТ, пише «Еспресо.Захід».

«Усі ці знання і технології дозволили зробити продукт, який зараз допомагає підіймати обороноздатність нашої держави, – розповідає Мар'ян Сулим. – Принцип простий. Якщо мікрофон чує повітряну ціль, він передає сигнал у захищену військову мережу, де центри обробки даних класифікують повітряні цілі й виявляють їхній рух у просторі на території України»‎.
Мар'ян Сулим

Системи «Звук»‎ можуть виявляти повітряні цілі, які летять на низькій висоті, і це одна з переваг нової розробки, тому що звичні радіолокаційні системи не завжди можуть перехопити ракети. Крім того, розробка львівських військових здатна визначати тип цілі – це гелікоптер, крилата ракета, літак або дрон. Ворожі ракети та дрони система може «спіймати»‎ на відстані від трьох до семи кілометрів.

«Загальний задум, який був вкладений у розробку цієї системи, – на побудову всеукраїнської загальної мережі, – додає Мар'ян Сулим. – Де кожен сенсор має невелику дальність, але загальна мережа не дозволяє жодній повітряній цілі знайти навіть шпаринку. Ця система пасивна, вона не виявляється засобами радіолокаційного виявлення і не вимагає великих енергоресурсів для свого функціонування. Вона може працювати постійно»‎.
Мар'ян Сулим

Наразі у чотирьох областях України розгорнуто близько 50 сенсорів. Програма почала працювати з травня і вже змогла зафіксувати десятки прольотів. Вартість однієї складає 20 тис. грн включно зі встановленням та логістичними витратами. Щоправда, поки що проєкт тримається на волонтерських засадах.

«Цей проєкт не був би можливий без великої кількості ентузіастів, які долучилися на етапі волонтерства й поділилися своїм вмінням, знаннями та секретами, – каже співавтор проєкту, військовослужбовець 125-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ Максим. – Вони дозволили вдосконалити систему до того рівня, на якому вона є зараз. Такі системи функціонують успішно і є на озброєнні в інших країнах, наприклад, в Ізраїлі. У нас ресурс величезний, треба його лише вчасно використовувати, допомогти трохи грантами, грошима й не заважати на законодавчому рівні. Тоді будуть подібні системи, дрони й усе, що потрібно для перемоги»‎.
Військовослужбовець 125-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ Максим

За розрахунками військових, для завершення першої фази розгортання мережі потрібно близько 600 сенсорів. Це дозволило б встановити рубежі по всій Україні й ефективно виявляти повітряні цілі в тих місцях, де звичні радіолокаційні методи спостереження показують низьку ефективність.

Раніше SPEKA розповідала, що військовослужбовці 125-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України розробили систему, яка виявляє повітряні загрози за звуком.

 

 

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Італійський стартап створив одяг, який блокує систему розпізнавання облич

Руслан Сорока 5 годин тому

Як працює військова система Delta. Головне з інтерв'ю Ярослава Гончара з «Аеророзвідки»

Олександр Тартачний 13 годин тому

Стало відомо, які компанії представлять Україну на SXSW 2023

Руслан Сорока 7 лютого 2023 18:12

Stable Attribution допомагає знайти, звідки інші штучні інтелекти «крадуть» зображення

Руслан Сорока 6 лютого 2023 20:19

Допомога Україні і неоднозначна репутація на Заході: чим відома компанія Palantir

Олександр Тартачний 6 лютого 2023 09:00