Біди TikTok, надії Meta, бої навколо ChatGPT. Головні IT-тренди тижня
Пошукові платформи боротимуться за те, хто зможе створити найкращий ШІ, Meta має шанси вилізти з ями, в яку загнала себе колосальними інвестиціями у метавсесвіт, а от справи TikTok у США погіршуються — платформу всерйоз радять прибрати з AppStore та GooglePlay.
SPEKA розповідає про ключові тренди тижня в світовому tech та IT.
ChatGPT йде у пошук
Однією з найбільших загроз чатбота ChatGPT експерти називали його використання замість звичайних пошукових систем, попри те що спроби пошукати щось за допомогою ChatGPT не завше були успішними. Microsoft ще у середині січня анонсувала інтеграцію ChatGPT у свою пошукову платформу Microsoft Bing. А цього тижня стало відомо, що Google тестує новий дизайн сторінки з результатами пошукової видачі. Вона формуватиметься під управлінням чатбота Apprentice Bard, що використовує власну технологію Google LaMDA. На відміну від ChatGPT, новинка від Google уміє оперувати відомостями про найновіші події.
Окрім того, китайський пошуковий гігант Baidu також збирається запустити пошукового чатбота. Новини про Baidu та AI-інструменти у пошуку позитивно відбилося на акціях і привели до їх денного зростання майже на 6%.
Схоже, ми спостерігаємо нові AI-перегони пошукових платформ, суть яких полягає у тому, щоб запропонувати своїм користувачам найбільш зручний та ефективний чатбот для пошуку в інтернеті. У цій історії було б цікаво те, чи зможе якийсь чатбот якщо не подолати гегемонію Google, то принаймні створити реального конкурента компанії, яка контролює приблизно 85% пошукового ринку. Проте, ймовірно, цього не станеться. Хоча дуже цікаво, як за рік виглядатимуть інтерфейси пошукових систем і наскільки часто користувачі обиратимуть AI-пошук замість того, до якого ми звикнули сьогодні.
OpenAI допомагає впізнавати себе і вчиться заробляти
Підписуйтеся на наші соцмережі
OpenAI надшвидкими темпами завойовує світ. Одні медіа уже пишуть тексти за допомогою ChatGPT, інші планують це робити найближчим часом. Конгресмени виступають з доповідями, написаними за допомогою ChatGPT.
А сама компанія OpenAI, розробник ChatGPT, вирішила допомогти всім наляканим можливостями її AI-інструменту й випустила застосунок, який допоможе визначити, був створений текст людиною чи штучним інтелектом. Правда, у компанії попереджають, що застосунок іноді помиляється. Що довший текст, то точніше він працюватиме. Цікаво, як швидко вимога перевірки текстів на «нештучність» стане обов'язковим елементом роботи журналістів і копірайтерів, як-от перевірка на унікальність.
Іще одна новина про OpenAI — запуск платної версії ChatGPT Plus її інструменту, який наробив галасу в ІТ-світі на межі 2022-2023 років і налякав викладачів, райтерів та фактчекерів. Платна версія ChatGPT дозволить отримати від чатбота швидші відповіді, пріоритетний доступ до оновлень та інші корисні функції.
TikTok знову під прицілом сенаторів, гендиректор готується виступати у Конгресі
Історія з протистоянням TikTok та американської влади триває. Сенатор Майкл Беннет вимагає, щоб магазини мобільних застосунків видалили TikTok зі своїх каталогів. Про це він надіслав листа керівникам Google та Apple. Причини такого нападу на TikTok такі, як і раніше — збір даних американських користувачів та претензії щодо національної безпеки застосунку.
Майже одночасно з цим стало відомо, що генеральний директор TikTok Шоу Зі Чу наприкінці березня свідчитиме перед Конгресом США. Коментуючи майбутні слухання, у TikTok запевнили, що це допоможе компанії, яка планує «поділитись деталями наших комплексних планів», що сприятиме майбутнім більш обдуманим рішенням з боку Конгресу.
Складно сказати, чи вдасться керівнику TikTok переконати американських посадовців у безпеці свого застосунку. Натепер заборона TikTok шириться не лише Сполученими Штатами, але й іншими країнами. Тож Шоу Зі Чу потрібно мати дуже серйозні аргументи для свого захисту.
Засновники Instagram запустили застосунок для читання новин
Artifact — таку назву отримав проєкт, який планують трансформувати у нову соцмережу. Цікаво, що його розробники, засновники фотосервісу Instagram Кевін Сістром і Майк Крігер, вирішили запустити проєкт, що працює з текстами новин. І це в інтернеті, де панують довгі та короткі відео (YouTube, Reels, TikTok) і там, де, здається, текстовий контент уже поступово зникає.
Проєкт пропонує стрічку новин із джерел, відібраних командою сервісу, а потім його рекомендаційний алгоритм відбиратиме контент, який буде цікавий конкретному користувачу відповідно до його інтересів та запитів. Цікаво, що автори проєкту Artifact планують використовувати за критерій відбору час, який користувач витрачатиме на читання певного контенту.
У майбутньому автори проєкту обіцяють для Artifact соціальні функції — можливість перегляду стрічки статей, опублікованих іншими користувачами, функції обміну повідомленнями. У такому контексті цей сервіс нагадує Twitter. Чи стане популярним інструмент для читання новин у світі, де новини звикли дивитися, сказати складно. Принаймні цікаво буде оцінити цей сервіс після його остаточного запуску.
Обнадійливі цифри від Facebook
Meta оприлюднила фінансовий звіт, у якому розкрила деякі дані стосовно аудиторії проєктів компанії. У звіті йдеться про 2 млрд щоденної аудиторії соцмережі, яких вдалося досягти на тлі збільшення кількості користувачів соцмережі на 16 млн лише за минулий квартал.
Після новин про масові звільнення та збитки окремих підрозділів такі дані — це дуже позитивні показники для бізнесу Meta. А якщо пригадати, як ще рік тому квартальний фінансовий звіт компанії був вельми слабеньким і таким, що свідчив про перше в історії компанії падіння аудиторії, останні показники дають надію на те, що Meta змогла вберегти свій бізнес.
Не менш позитивним є зростання доходу компанії в останньому кварталі. Правда, анонсований понад рік тому метавсесвіт так і залишається примарною мрією Марка Цукерберга. Але в умовах величезних штрафів та претензій регуляторів, будемо відвертими, не до інновацій, вберегти би основний бізнес.