Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бен Воллес: До Путіна дійшло, що росія вже ніяка не супердержава

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
13 жовтня 2022 3 хвилин читання

Принизливі системні поразки російської армії в Україні принесли Володимиру Путіну болісне відкриття: його країна вже ніяка не супердержава. Про це міністр оборони Великої Британії Бен Воллес розповів у інтервʼю виданню Evening Standard. 

SPEKA переклала найцікавіші тези та цитати Воллеса з інтервʼю. 

Бен Воллес заявив, що Путін припустився усіх можливих стратегічних помилок Бен Воллес заявив, що Путін припустився усіх можливих стратегічних помилок

Люди постійно недооцінюють Україну і переоцінюють росію. Але варто памʼятати, що у Путіна є в запасі мільйони людей, яких він може кинути у мʼясорубку, не рахуючись ані з втратами, ані з життями цивільних. Наш обовʼязок як міжнародної спільноти — показати, що війни таким чином не виграють. Інакше це буде дуже небезпечнии сигналом для інших автократів світу. 

Бен Воллес
Бен Воллес
Міністр оборони Великої Британії

Чим закінчиться цей конфлікт? 

Не знаю. Але з історії ми маємо чимало прикладів, коли супердержави програвали війни: Радянський Союз зазнав поразки в Афганістані, Сполучені Штати — у В'єтнамі. 

Думаєте, цього разу супердержава знову програє? 

Ну, до Путіна щойно дійшло, що росія ніяка не супердержава. 

Путін повірив своїй власній пропаганді, повірив у свої паради, він бачив тисячі танків на Червоній площі і вирішив, що він непереможний. А виявилось, що це зовсім не так. 

Російські сили програють в Україні через недостатність військового потенціалу та через те, що їхнє керівництво під час підготовки вторгнення зважало на хибні стратегічні припущення. 

Путін має чітко усвідомлювати, що для Великої Британії та союзників будь-яке використання ядерної зброї порушить табу, якого дотримувалися з 1945 року, і призведе до тяжких наслідків для росії.

Захід спеціально не уточнює, якою саме буде відповідь, але очікується, що навіть Китай та Індія засудять Путіна, якщо він вдасться до ядерної зброї, хай і тактичної.

Український контрнаступ на північному сході дещо сповільнився, але ЗСУ і досі успішно бʼють по лініях постачання окупантів, зоекрема по залізничних маршрутах, від яких росіяни критично залежать. 

У південній частині Херсонської області українські війська просуваються повільно, але впевнено.

Україна продовжує просуватися вперед, а росія має справу з катастрофічною втратою морального духу, поганим обладнанням, значним дефіцитом боєприпасів і політичними проблемами. 

Путін постійно робить помилкові стратегічні припущення. Яскравий приклад — використання високоточних ракет, яких у росії лишилося мало, для стрільби по випадкових цивільних цілях замість військових. 

Наближається зима. Українські війська краще озброєні і краще забезпечені усім — від тепловізорів до зимової форми. На відміну від росіян. 

Пересічний український воїн набагато вправніший за російського, і величезні втрати російської армії та відправлення на фронт ненавчених мобілізованих, як і масштаби часткової мобілізації загалом, це підтверджують. 

Російські мобілізовані, відправлені на фронт, усього за кілька днів почали масово потрапляти у полон. У них погане обладнання, іржаві магазини, сумніваюся, чи для них взагалі проводилися будь-які навчання.

Бен Волес сказав, що росія виграє війну, коли виведе війська з України Бен Волес сказав, що росія виграє війну, коли виведе війська з України

Українці просуваються вперед, і зупинити їх буде важко. Наскільки далеко вони зайдуть — справа українців. А Захід має надати їм максимальну підтримку, щоб Україна могла сама обирати і будувати своє майбутнє. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ІТ-столиця України переживає війну

Владислав Миронович 5 годин тому

На «Яндекс.Картах» зникають зруйновані росіянами будинки у Маріуполі

Катерина Колонович 9 годин тому

«Укроборонпром» створив «олівець» для розмінування

Катерина Колонович 10 годин тому

Невидимий для ворогів: дніпровські винахідники створили дрон «Чаклун»

Катерина Колонович 28 листопада 2022 12:17

Куди наступатимуть ЗСУ після Херсона — The Economist

Олександр Тартачний 27 листопада 2022 13:05