Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Бавовни буде багато»: Сергій Притула розповів, на що витратив гроші з «Байрактарів»

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
18 серпня 2022 2 хвилин читання

Благодійний фонд Сергія Притули за гроші з проєкту «Народний байрактар» придбав супутник. Про це повідомив сам Сергій Притула у відеозверненні до українців, які брали участь у краудфандингу.

Фонд Сергія Притули купив супутник на гроші з проєкту "Народний байрактар"

Фонд підписав угоду з компанією ICEYE, яка надає Міноборони України повний доступ до всіх систем і можливостей одного із супутників ICEYE, які вже перебувають на орбіті.

ICEYE надасть доступ до своєї групи супутників SAR, що дозволить Збройним Силам України отримувати радіолокаційні супутникові зображення критичних місць із високою частотою повторного відвідування. Супутник забезпечить уряд України можливостями супутникового зображення радара з синтетичною апертурою (SAR) ICEYE.

«У ICEYE на сьогодні найрозвиненіша технологія радіолокаційної супутникової зйомки у світі. Ця угода — значний крок у відповідь на терміновий запит уряду України щодо критично важливих даних спостереження Землі, і вона принесе велику користь нашим Збройним Силам», — зазначає Сергій Притула, голова благодійного фонду.

ICEYE надає перевірені та надійні рішення для спостереження Землі та є єдиною організацією у світі, яка пропонує своїм клієнтам швидку доставку високоточних супутників SAR і даних. На відміну від традиційних супутників спостереження Землі, невеликі супутники радіолокаційної обробки зображень ICEYE можуть формувати зображення ділянок Землі з високою роздільною здатністю вдень, вночі та через хмарний покрив.

Фонд дякує лідеру українських космічних технологій, засновнику EOS DATA Analytics Максу Полякову за підтримку та експертизу, надану проєкту.

Цю угоду закрили коштом проєкту «Народний байрактар» 22-24 червня 2022 року Благодійний фонд Сергія Притули у співпраці з блогером Ігорем Лаченковим. Компанія Baykar вирішила безкоштовно передати три БПЛА Bayraktar TB-2. Це дозволило спрямувати зекономлені 600 млн грн ($17 млн) на придбання супутника.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

Знищено 60 одиниць бронетехніки росіян. «Народний супутник» ICEYE окупився за перші два дні роботи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 12:42

США вивели на орбіту новий супутник детальної оптико-електронної розвідки

Валерій Моісєєв 25 вересня 2022 14:23

Краще астрономічне фото, фонд для українських стартапів та нові функції у YouTube. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 17 вересня 2022 11:15

росія оголосила приватні супутники у космосі «законними цілями» на час війни

Євген Муджирі 16 вересня 2022 15:47