Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Аватар-2». Які технологічні новації підготував Кемерон

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
5 листопада 2022 7 хвилин читання

Прем'єра другої частини франшизи «Аватара» відбудеться 16 грудня 2022 року. А трейлер нового фільму Джеймса Кемерона «Аватар: шлях води» показали у мережі 3 листопада. SPEKA розповідає, на що очікувати від нової стрічки та чи вдасться Кемерону вкотре підняти знімання на новий щабель. 

Про що фільм «Аватар — 2»

Сюжет розгортається на планеті Пандора через 10 років після подій першого фільму, у якому ветеран морської піхоти Джейк Саллі закохався у принцесу Нейтірі, став аватаром і залишився з нею назавжди на Пандорі. 

За словами продюсера стрічки Джона Ландау, Кемерон прагне розширити світ Пандори, щоб він відповідав епічній сімейній сазі про ідентичність, спадщину та збереження екосистеми планети, натхненну «Хрещеним батьком».

Аватар: шлях води - офіційний тизер-трейлер (відео)

У головних ролях Сем Вортінґтон, Зої Салдана, Кейт Вінслет, Сіґурні Вівер. 

Процес фільмування «Аватара-2»

Для знімання «Аватара-2» Джеймс Кемерон орендував знімальний майданчик у MBS Media Campus у Південній Каліфорнії. Особливістю майданчика є відповідальне ставлення власників до економії водних ресурсів, використання екологічно чистих засобів для чищення та фарб, а також інші «зелені» технології. Крім того, Кемерон планував встановити на цьому майданчику сонячні батареї, щоб зняти кіно, користуючись сонячною енергією. Це коштувало додаткових $5 млн, але достеменно невідомо, чи до всього процесу створення фільму залучили альтернативну енергетику. 

Робота над стрічкою тривала 13 років. Кемерон оголосив про початок роботи над сиквелами у 2012-му, а їх вихід планував у 2014-2015 роках. Натомість знімання тривало від серпня 2017-го, а завершилося для основного акторського складу у листопаді 2018-го. Загалом фільмування завершили у вересні 2020 року, і це був перший великий блокбастер, роботу над яким відновили після пандемії Covid-19. Більшість сцен для «Аватар-2» та «Аватар-3» знімали разом, а прем'єру першого сиквелу переносили вісім разів. 

Значна частина фільмування відбувається у воді. Тому продакшн залучив чемпіона світу з вільного плавання Кірка Крача, щоб тренувати акторський склад, а Кейт Вінслет навчалися затримувати дихання під водою на сім хвилин, що є рекордом для кіноіндустрії.

Підводне фільмування, захоплення облич та нові спецефекти в «Аватарі — 2»

Перший «Аватар» вирізнявся кількома інноваційними підходами щодо спецефектів. Фактично ідея знімати «Аватара» з'явилася у Джеймса Кемерона ще 1994 року. Тоді він із другом Стеном Вінстоном заснував Digital Domain, яка працювала б над спецефектами. Але на той час індустрія не мала достатньо розвинутих технологій, щоб втілити задум Кемерона. 

Лише у 2002 році, коли він побачив обличчя Ґоллума у фільмі «Володар перснів: дві вежі», він зрозумів, що така анімація обличчя, яку потребував режисер, уже можлива. Того часу Кемерон створював фільм про жінку-кіборга «Бойовий ангел» (вийшов у 2019 році під назвою «Аліта: бойовий ангел»). У квітні 2005-го він повідомив студії Fox, що «вся комп'ютерна графіка, яку ми шукали для „Бойового ангела“, стосуватиметься також і „Аватара“. 

Минуло ще кілька років і врешті Fox погодила знімання першої частини. Тоді Кемерон почав шукати компанію, яка зможе створити ці візуальні ефекти. Над обома частинами «Аватара» працює WETA Digital — новозеландська компанія, серед співвласників якої режисер «Гоббіта» та «Володаря перснів» Пітер Джексон. Тому, ймовірно, у новій частині використають деякі підходи з попереднього фільму. 

Зокрема, для першої частини дизайнери передали WETA десятки ескізів персонажів, рослин, будинків, транспортних засобів, плавучих гір тощо. Фактично це була цілісна екосистема для планети.

Раніше, щоб змусити кожну рослину рухатися, художник маніпулював нею кадр за кадром, але це було неможливо для приблизно 500 різних типів рослин. Тому WETA адаптувала техніку з «Володаря перснів» за допомогою програмного забезпечення MASSIVE  (Multiple Agent Simulation System in Virtual Environment). Це система симуляції кількох агентів у віртуальному середовищі, яку раніше застосовували для створення армії реалістичних солдатів, а тут для оживлення кожної рослини. 

Також для фільму WETA адаптувала програму, засновану на «сферичних гармоніках»  — математичній системі, яку використовують в обчисленнях і яка дає змогу отримати багатовимірне уявлення про об'єкт. Однак така система потребує тривалого рендерингу потужними комп'ютерами. У першому «Аватарі» WETA використовувала комп'ютерну ферму, у якій було навіть шість комп'ютерів із топ-500 найпотужніших у світі. А оброблення одного кадру тривало 20 годин обчислень. 

Точних даних про залучені потужності для монтажу другої частини франшизи немає. Але, за словами Джо Леттері, який відповідає за спецефекти, для фільму роблять переважно нову анімацію.

Більшість з того, що ми зараз робимо, це переписування та зміни для першого фільму. Подібно до того, як ми робили «Аліту: бойовий ангел» та знімали це з Розою Салазар (головна героїня. — Ред.), ми так багато вчимося робити анімацію обличчя, що знову змінюємо спосіб. І це лише природа бізнесу, особливо щодо такого проєкту, як Avatar.

Фільмують «Аватарів» переважно за допомогою техніки захоплення руху та захоплення обличчя.

Процес фільмування із застосуванням техніки захоплення руху. Джерело: Instagram Джона Ландау. Процес фільмування із застосуванням техніки захоплення руху. Джерело: Instagram Джона Ландау.

 

Але її ніколи раніше не застосовували для знімання під водою. Щоб знайти рішення, знадобилося півтора року розповідає Кемерон 

Цього ніколи не робили раніше, і це дуже складно, тому що системи захоплення руху мають так звану оптичну основу, тобто використовують маркери, які фотографуються сотнями камер. Проблема з водою полягає не у воді, а у межі між повітрям і водою, яка утворює рухоме дзеркало. Це рухоме дзеркало відбиває всі крапки та маркери і створює тисячі помилкових цілей. Нам знадобилося майже півтора року, щоб зрозуміти, як ми це зробимо.
Photo by Mark Fellman. © 2021 20th Century Studios.

Він також говорив, що, ймовірно, фільм можна буде показати у 3D без окулярів, але згодом визнав, що така технологія поки що недоступна. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Зима близько: якою вона буде для українських B2B-компаній

Владислав Миронович 28 листопада 2022 17:30

Забезпечення роботи інтернету, користь «малих даних», створення персонального бренду: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 27 листопада 2022 17:00

Як купувати на AliExpress

Владислав Миронович 24 листопада 2022 15:00

Враження від Web Summit, масштабування бізнесу та захист інтелектуальної власності: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 13 листопада 2022 17:30

Увійти в ІТ без досвіду: складно, але можливо

Владислав Миронович 11 листопада 2022 17:15