Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи зважили Чумацький Шлях, і виявили, що він легший, ніж очікувалося

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 січня 2023 3 хвилин читання

Астрономи зважили наш Чумацький Шлях, і з'ясували, що він легший, ніж очікувалося. Допомогли у разрахунках таємничі швидкі радіосплески.

Вже більше десяти років так звані швидкі радіосплески (FRB) спантеличують вчених. Ці короткочасні яскраві спалахи радіохвиль на небі відбуваються цілий день, але ніхто поки не знає, що їх викликає, повідомляє Space.

Хоча FRB все ще залишається загадкою, нові спостереження цього дивного явища насправді можуть допомогти астрономам дізнатися більше про наше власне галактичне сусідство. У новому дослідженні, представленому на прес-конференції Американського астрономічного товариства, команда астрономів з Каліфорнійського технологічного інституту повідомила, що виміряла масу нашого Чумацького Шляху за допомогою FRB — і виявилося, що наша галактика легша, ніж очікувалося.

Астрономи Каліфорнійського технологічного інституту побудували обсерваторію під назвою Deep Synoptic Array (DSA), колекцію із 110 радіоантен, розташовану в долині Оуенс у Центральній Каліфорнії на споконвічних землях племені Біг Пайн Пают, щоб проводити більш точні вимірювання FRB.

Їх мета — точно визначити розташування на небі кожного FRB, який вони спостерігають, щоб допомогти з'ясувати, звідки виникають ці спалахи. Це завдання вимагає високої деталізації — еквівалентно появі копійки на поверхні Місяця.

У той же час, апарати повинні оглянути велику частину неба, щоб мати надію помітити надзвичайно короткі спалахи. Зйомка такої площі неба означає обробку великої кількості даних, тому комп'ютери масиву обробляють 24 гігабайти на секунду. Це далеко за межами можливостей більшості наших комп'ютерів. Це як трансляція 28 000 фільмів Netflix одночасно.

У довгостроковій перспективі астрономи сподіваються побудувати ще більш досконалу обсерваторію FRB під назвою DSA-2000 — масив із двох тисяч радіотарілок у пустелі Невада. Але навіть початковий DSA є потужним інструментом для спостереження FRB.

Дані DSA показали, що наш Чумацький Шлях містить набагато менше регулярної речовини, ніж очікували астрономи. У той час як більша частина Всесвіту складається приблизно з 16% звичайної матерії та 84% темної матерії, наш Чумацький Шлях складається з менш ніж 10% звичайної матерії та понад 90% темної матерії.

Ця несподівана легкість може вказувати на вибухи у минулому нашої галактики. Ці процеси є фундаментальними для формування галактик, за допомогою яких матерія циклічно потрапляє в галактики та видувається з них.

Нагадаємо, що у грудні на найбільшому радіотелескопі Південної півкулі стартувала нова ініціатива з пошуку сигналів від розумного позаземного життя. Окрім того, MeerKAT дослідить галактику Чумацького Шляху.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович 28 січня 2023 18:40

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 28 січня 2023 13:01

Астрофотограф зняв, як комета втрачає частину хвоста через сонячну бурю

Катерина Колонович 21 січня 2023 10:20

Шлях Маска на Місяць: як створювали Starship — ракету, що доставить американських астронавтів на поверхню супутника

Олександр Тартачний 19 січня 2023 19:50

Телескоп Джеймса Вебба виявив, що галактики у ранньому Всесвіті були дуже різноманітними

Катерина Колонович 17 січня 2023 11:11