Астрономи зафіксували, як зірки врізались в чорну діру
Астрономи, які вивчають потужний гамма-сплеск (GRB) за допомогою телескопа Gemini South, виявили небачений раніше спосіб знищити зірку. На відміну від більшості гамма-сплесків, викликаних вибухами масивних зірок або випадковим злиттям нейтронних зірок, астрономи дійшли висновку, що цей гамма-сплеск є причиною зіткнення зірок або зіркових залишків у переповненому навколишньому середовищі, що оточує надмасивну чорну дірку в ядрі. стародавня галактика.
Більшість зірок у Всесвіті помирають передбачуваним чином, залежно від їхньої маси. Маломасивні зірки, такі як наше Сонце, скидають свої зовнішні верстви в старості і зрештою тьмяніють, перетворюючись на білі карлики. Більш масивні зірки горять яскравіше і швидше вмирають у катастрофічних вибухах наднових, створюючи надщільні об'єкти, такі як нейтронні зірки та чорні дірки. Якщо два таких зіркових залишки утворюють подвійну систему, вони також можуть зрештою зіткнутися. Нове дослідження, однак, вказує на давно гаданий, але четвертий варіант, що ніколи раніше не зустрічався.
При пошуку джерел тривалого гамма-сплеску (GRB) астрономи за допомогою телескопа Gemini South в Чилі, що входить до складу Міжнародної обсерваторії Джеміні, керованої NOIRLab NSF, та інших телескопів, виявили докази зіткнення зірок або залишків зірок у хаотичній та щільно упакованій біля надмасивної чорної діри стародавньої галактики, схоже на зіткнення дербі.
Це цікаво для розуміння того, як зірки помирають, і для відповідей на інші питання, наприклад, які несподівані джерела можуть створювати гравітаційні хвилі, які ми могли б виявити на Землі.
Давні галактики давно пройшли свій розквіт зіркоутворення, і в них майже не залишилося гігантських зірок, які є основним джерелом довгих гамма-сплесків. Їх ядра, однак, рясніють зірками та звіринцем надщільних зіркових залишків, таких як білі карлики, нейтронні зірки та чорні дірки. Астрономи давно підозрювали, що у бурхливому вулику активності, що оточує надмасивну чорну дірку, зіткнення двох зіркових об'єктів, в результаті якого виникне гамма-сплеск, буде лише питанням часу. Однак докази такого злиття були невловимими.
Нагадаємо, що першим об'єкт, який вивільняє величезну кількість енергії у радіодіапазоні, помітив аспірант австралійського Університету Кертіна Тайрон О'Доерті. За допомогою телескопа Murchison Widefield Array (MWA) О'Доерті зафіксував, що кожні 18 хвилин цей об'єкт стає одним з найяскравіших радіоджерел в небі.