Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи виявили сліди найперших наднових зірок у Всесвіті

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
29 вересня 2022 2 хвилин читання

Астрономи при дослідженні квазара віком 13,1 млрд років знайшли хімічні сліди однієї з ранніх зірок населення ІІІ, що народилися, коли Всесвіту було всього 100 млн років. Ця зірка вибухнула як наднова й дала матеріал для зірок наступного покоління.

Найперші зірки (зірки першого покоління, відомі як зірки населення III) закінчили своє життя після колосальних вибухів наднових, які засіяли Всесвіт хімічними елементами. Потім цей матеріал був включений до наступного покоління зірок, планет і навіть нас, а це означає, що розуміння того, як ці ранні зірки збагатили Всесвіт важкими елементами, життєво важливо для розуміння її 13,7-мільярдної еволюції.

Художнє зображення зірки населення III, які з'явилися через 100 млн років після Великого вибуху Художнє зображення зірки населення III, які з'явилися через 100 млн років після Великого вибуху

Дотепер астрономам не вдавалося знайти прямих доказів існування однієї з цих ранніх зірок населення III. Група вчених використовувала 8,1-метровий телескоп Gemini North на острові Гаваї для аналізу дуже далекого квазара, надяскравого об'єкта, що живиться масивною чорною діркою, яким він був 13,1 млрд років тому, коли Всесвіту було лише 700 мільйонів років. Під час дослідження виявили хмару з характерною хімічною сигнатурою, що оточує об'єкт.

Дослідники змогли визначити хімічні елементи у хмарі та виявили незвичайно високе співвідношення заліза та магнію — у 10 разів більше, ніж таке саме співвідношення на Сонці. Астрономи вважають, що ця уламкова хмара може бути лише результатом вибуху зірки першого покоління з масою у 300 разів більше, ніж у Сонця. Ця зірка вибухнула як наднова з парною нестабільністю.

Що таке зірки населення III

Гіпотетичне населення ІІІ має становити перше покоління зірок після Великого вибуху Передбачається, що це дуже важкі зірки з малим часом життя, які не дожили до наших днів. У таких зірках міг відбуватися лише протон-протонний термоядерний цикл, що потребує великих температур. Наше Солнце належить до населення I — зірок третього покоління.

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Aleksandr7364 Aleksandr7364 29.09.2022, 02:26
Великого вибуху ніколи не було - був і продовжується Великий Синтез : https://www.youtube.com/watch?v=tFUM3vAlaGc
Інші матеріали

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 18 годин тому

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 21 годину тому

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович 21 годину тому

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 3 грудня 2022 17:35

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01