Астрономи виявили можливий підповерхневий океан на Міранді, супутнику Урана
На основі нових моделей поверхневих структур Міранди, отриманих із зображень, зроблених апаратом «Вояджер-2» у 1986 році, науковці запідозрили існування підповерхневого океану на супутнику Урану.
Про це пише The Planetary Science Journal.
Дослідження вказує на те, що океан міг існувати від 100 до 500 мільйонів років тому, заповнюючи майже половину об’єму супутника.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вчені провели картування різноманітних поверхневих характеристик, таких як тріщини, хребти та трапецієподібні корони, і розробили комп’ютерну модель для тестування кількох можливих структур надр Міранди. Найкращий збіг між моделями та наявними особливостями поверхні свідчить про наявність океану, що міг досягати глибини 100 км, прихованого під крижаною корою товщиною не більше 30 км.
Науковці вважають, що ключем до формування цього океану були припливні сили між Мірандою та її сусідніми супутниками, які могли активізуватися завдяки орбітальним резонансам. Хоча з часом ці резонанси розсинхронізувалися, планетологи вважають, що внутрішні частини Міранди ще не повністю замерзли, що підвищує шанси на існування тонкого океану під її поверхнею навіть зараз.