Астрономи виявили коричневого карлика, що схожий на Юпітер
Згідно з останнім дослідженням, зірка-коричневий карлик Luhman 16B недалеко від Землі має смуги, подібні до Юпітера, повідомляє Earth Sky.
Деніел Апай, астроном, автор дослідження з Університету Арізони, разом з колегами визначив, що поверхневі шари Luhman 16B з високою швидкістю рухаються вздовж екватору, як вітер на газовому гіганті. Це сприяє перемішуванню атмосфери та перерозподіленню тепла з глибин.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Нове відкриття допоможе зрозуміти клімат, екстремальні температури та еволюцію субзіркових обʼєктів.
Хоча безпосереднє спостереження коричневих карликів неможливе через їх тьмяність і віддаленість, дослідники використали алгоритми супутника NASA TESS для вимірювання яскравості коричневих карликів Luhman 16A і Luhman 16B.
За результатами, Luhman 16A має масу, що приблизно в 34 рази перевищує масу Юпітера, а Luhman 16B — приблизно в 28 разів.
Крім того, Luhman 16B на 830 градусів за Цельсієм гарячіше, ніж наше Сонце, але все ще недостатньо гарячий, щоб стати зіркою.
Коричневий карлик — самосвітний астрономічний об'єкт, у якого домінує вивільнення гравітаційної енергії шляхом стискання, хоча деяку роль відіграє енерговиділення внаслідок ядерних реакцій. Цей клас об'єктів є проміжним між планетами й зорями. На відміну від планет, коричневі карлики можуть підтримувати термоядерні реакції у своїх надрах, але, на відміну від зір, потужність реакцій у них ніколи не досягає їхньої світності, тому вони поступово стискаються та тьмяніють.