Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи виявили велетенський астероїд «вбивцю планет», який загрожує Землі

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
1 листопада 2022 3 хвилин читання

Астрономи виявили астероїд, що ховається у сонячному сяйві, який одного дня може зіткнутися із Землею. Він має ширину 1,5 кілометра.

Астероїд завширшки 1,5 км є найбільшим потенційно небезпечним астероїдом, поміченим за останні вісім років. Астрономи охрестили його «вбивцею планет», оскільки наслідки його удару будуть відчутні на багатьох континентах, повідомляє Space.

Астероїд під назвою 2022 AP7 довго залишався непоміченим, оскільки він обертається між Землею та Венерою. Щоб помітити космічні камені у цій ділянці, астрономи повинні дивитися у напрямку сонця, а це, як відомо, важко через яскравість планети. Наприклад, флагманські телескопи, такі як космічний телескоп Джеймса Вебба та космічний телескоп Габбла, ніколи не дивляться на сонце, оскільки яскравість зірки може пошкодити чутливу оптику.

Через це астрономи мають обмежене розуміння природи астероїдів, що є у цьому регіоні, і іноді можуть траплятися сюрпризи. У 2013 році набагато менший астероїд, лише 20 м завширшки, прилетів з боку сонця абсолютно без попередження. Цей астероїд вибухнув над Челябінськом, розбивши вікна у тисячах будівель.

«Натепер виявлено лише приблизно 25 астероїдів, орбіти яких повністю входять до орбіти Землі, через труднощі спостережень поблизу відблисків Сонця», — сказав Скотт С. Шеппард, астроном з Лабораторії Землі та планет Інституту науки Карнегі та провідний автор статті, що описує нове відкриття.

Відкриття 2022 AP7 стало можливим лише завдяки надчутливій камері темної енергії (DEC) у Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо у Чилі, яка сканує небо у сутінках, коли ці астероїди можна виявити протягом двох 10-хвилинних періодів щодня.

«Поки що ми знайшли два великі навколоземні астероїди діаметром приблизно 1 км, розмір, який ми називаємо вбивцями планет», — сказав Шеппард.

Шеппард вважає, що у цьому важкодоступному для спостереження регіоні залишилося лише кілька невідомих «вбивць планет». Хороша новина полягає у тому, що більшість із цих невідомих астероїдів, ймовірно, слідують орбітами, які тримають їх на безпечній відстані від Землі.

На додаток до потенційно небезпечного 2022 AP7, астрономи виявили ще два менші за розміром космічні камені під час спостережень DEC, один з яких є найближчим до Сонця з усіх відомих до цього. 

Раніше стало відомо, що потенційно небезпечний астероїд Фаетон діаметром 5 кілометрів демонструє дивну поведінку: постійно зменшує орбітальний період обертання навколо Сонця.

Також пізно увечері 26 вересня космічний корабель NASA під назвою DART (Double Asteroid Redirection Test) зіткнувся з невеликим супутником астероїда 65803 Didymos. Таким чином вчені намагаються знизити його швидкість.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 1 годину тому

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович 1 годину тому

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 3 грудня 2022 17:35

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47