Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астронавти NASA відправились в імітований політ на Марс

Юлія Мирська
Юлія Мирська
26 червня 2023 2 хвилин читання

25 червня четверо астронавтів NASA розпочали імітований політ на Марс, повідомляє SPACE.

Протягом наступних 12 місяців вони перебуватимуть під наглядом вчених в Mars Dune Alpha — копії марсіанської бази, розташованої у Космічному центрі Джонсона NASA у Х'юстоні. 

Келлі Хастон, Рос Брокуелл, Натан Джонс та Анка Селаріу увійшло до першого із трьох запланованих екіпажів, які допоможуть NASA у вивченні та плануванні майбутніх пілотованих місій на Марс.

Астронавти проведуть наступний рік всередині Mars Dune Alpha – це замкнутий простір, надрукований на 3D-принтері. Астронавти не зможуть її залишити, за винятком прогулянок у закритій «марсіанській пісочниці» площею 111 кв. м. Місія буде завершена 7 липня 2024 року.

Ця місія відрізняється від попередніх імітаційних експериментів NASA тим, що астронавти будуть ізольовані протягом наступних 378 днів. Раніше імітаційні місії тривали близько 45 днів, після чого дані збирались і аналізувались. Тепер же планується провести три місії, кожна з них триватиме рік, щоб астронавти дійсно відчули всі труднощі та можливі нюанси майбутніх пілотованих місій на Марс.

Кожен з членів екіпажу має ступінь у STEM – галузі науки, технології, інженерії або математики, професійний досвід в цій галузі, досвід у пілотуванні чи військову підготовку. Вони також пройшли фізичні та психологічні тести, подібні до тих, що проходять кандидати в астронавти.

Метою експерименту є вивчення впливу на екіпаж, їхнє здоров'я та продуктивність. Вони будуть пристосовуватися до сублімованої та термостабілізованої їжі, обмежених ресурсів, затримки у спілкуванні з Землею і непередбачених ситуацій. Наприклад, консоль управління польотами та безпекою працюватиме постійно, проте отримання повідомлень відбуватиметься з 22-хвилинною затримкою – як при справжніх дзвінках між Марсом та Землею.  

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA відправить гігантський безпілотник на найбільший супутник Сатурну

Богдан Камінський 5 годин тому

SpaceX запустила 23 супутники Starlink з Флориди 18 квітня — фото, відео

Богдан Камінський 5 годин тому

Boeing готує космічний корабель Starliner до історичного польоту на МКС

Владислав Паливода 17 квітня 2024 09:12

Космічне сміття з МКС впало на будинок у Флориді — NASA

Богдан Камінський 16 квітня 2024 14:56

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький 15 квітня 2024 14:36