Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрофотографи зняли рідкісне затемнення Марса

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
9 грудня 2022 1 хвилин читання

Затемнення Марса повним Місяцем допомогло створити багато чудових зображень від спостерігачів з усього світу. Деякі зображення створювали за допомогою поєднання кадрів.

Цю рідкісну подію називають у астрономії окультація — комплекс подій, коли одне небесне тіло закриває інше. У нашому випадку Марс ховається за Місяцем. Це затемнення було особливо примітним, оскільки Марс був у протистоянні, тобто Земля була безпосередньо між ним і Сонцем, завдяки чому Червона планета виглядала особливо яскравою на нічному небі, пише Space.

Спостерігачі з усього світу публікують чудові зображення місячного затемнення Марса у соціальних мережах, пропонуючи поглянути на одну з найпопулярніших небесних подій року.

Астрофотограф Ендрю Маккарті зняв Марс і повний Місяць чудовим великим планом. Фото: Twitter Andrew McCarthy Астрофотограф Ендрю Маккарті зняв Марс і повний Місяць чудовим великим планом. Фото: Twitter Andrew McCarthy
Астрофотограф-аматор Том Вільямс створив чудове зображення Місяця та Марса, поєднавши кілька фотографій, і запропонував пояснення того, як він зробив це зображення у Twitter Астрофотограф-аматор Том Вільямс створив чудове зображення Місяця та Марса, поєднавши кілька фотографій, і запропонував пояснення того, як він зробив це зображення у Twitter
Астроном і фотограф-любитель Том Гленн створив захопливе зображення Марса, що піднімається над Місяцем, склавши 15 кадрів. Астроном і фотограф-любитель Том Гленн створив захопливе зображення Марса, що піднімається над Місяцем, склавши 15 кадрів.

 Нагадаємо, що 25 жовтня українці могли спостерігати за частковим затемненням Сонця

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Апарат NASA Odyssey показав вид на Марс з орбіти — фото

Юлія Мирська 11 годин тому

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:39

Китайські вчені створили модель атмосфери Марсу

Юлія Мирська 27 листопада 2023 07:48

Дослідники вперше знайшли водень у місячному ґрунті

Юлія Мирська 26 листопада 2023 20:00

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42