Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрофотограф зняв, як комета втрачає частину хвоста через сонячну бурю

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 січня 2023 2 хвилин читання

Зображення, зроблене австрійським мисливцем за космічними тілами, показує розрив хвоста приголомшливої зеленої комети, який міг бути спричинений неспокійною космічної погодою.

Досвідчений астрофотограф Майкл Джагер зробив це зображення комети C/2022 E3 (ZTF) у вівторок, 17 січня, після того, як проїхав 800 кілометрів від Австрії до німецької Баварії, щоб отримати чіткий вид нічного неба, повідомляє Space.

На фотографії комети C/2022 E3 (ZTF) видно поломку її характерного хвоста, що, ймовірно, викликано космічної погодою. (Фото: Michael Jaeger) На фотографії комети C/2022 E3 (ZTF) видно поломку її характерного хвоста, що, ймовірно, викликано космічної погодою. (Фото: Michael Jaeger)

«Подорож не була марною», — написав Джегер в електронному листі до Space. Він додав, що коли справа доходить до зйомки комет, астрофотограф не може втрачати часу, оскільки ці крижані кулі швидко змінюються, коли вони досягають теплих регіонів внутрішньої Сонячної системи.

Зображення показує те, що астрономи називають подією роз'єднання — ослаблення характерного хвоста комети, через що виглядає так, ніби хвіст відламується. Це порушення у хвості, ймовірно, спричинене турбулентною космічною погодою, а саме сильнішим, ніж зазвичай, сонячним вітром, який стався під час нещодавнього викиду корональної маси.

Хвіст комети складається з матеріалу, що випаровується, та пилу, який виділяє крижане тіло комети при нагріванні під час наближення до Сонця. Хоча розмір самої комети зазвичай не перевищує кількох кілометрів завширшки, хвіст може простягнутися на сотні тисяч кілометрів.

Раніше астрофотографи зазнімкували цю саму комету, яку не бачили з часів неандертальців. У січні та лютому 2023 року комета C/2022 E3 (ZFT) буде влаштувати дивовижне шоу для любителів неба. У нічному небі її можна буде побачити навіть неозброєним оком.

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович 28 січня 2023 18:40

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 28 січня 2023 13:01

Астрономи зважили Чумацький Шлях, і виявили, що він легший, ніж очікувалося

Катерина Колонович 21 січня 2023 15:12

Шлях Маска на Місяць: як створювали Starship — ракету, що доставить американських астронавтів на поверхню супутника

Олександр Тартачний 19 січня 2023 19:50

Телескоп Джеймса Вебба виявив, що галактики у ранньому Всесвіті були дуже різноманітними

Катерина Колонович 17 січня 2023 11:11