Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Археологи у Німеччині знайшли поховання жінки без обличчя

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
5 листопада 2023 2 хвилин читання

Археологи виявили останки чоловіка та жінки, які жили у IX столітті, неподалік міста Айслебен у Німеччині. Ця знахідка має особливу цінність, оскільки подружжя поховали у місці, яке раніше було королівським палацом у Хельфті, де проживали імператори Оттон Великий та Оттон II. Про це пише Arkeonews.

Знахідка викликає багато запитань, адже у жінки розбите обличчя, відсутні лицьові кістки. Поки що обставини загибелі пари невідомі, експерти планують ретельно дослідити останки, щоб розкрити таємницю минулого та зрозуміти, що сталося з жінкою та чоловіком.

Археологи, досліджуючи кістки у лабораторії, намагаються зрозуміти, чи ця пара зустріла свою долю разом, чи вони померли окремо, а також що могло спричинити розбіжності у їхніх скелетних рештках. Жінку знайшли з видовбаним обличчям, обличчя чоловіка залишилося неушкодженим.

Дослідники припускають, що чоловік обіймав керівну посаду. Серед його речей знайшли ніж, ремінь і фурнітуру для «офіційного жезла» — своєрідної емблеми, яку носили генерали.

Відсутність поховальних предметів з останками жінки також зацікавила археологів. Можливо, за життя вона не хотіла, щоб її поховали з типовими для того часу поховальними речами, як-от ювелірні прикраси.

Фелікс Бірманн, археолог з Державного відомства з охорони пам'яток та археології Саксонії-Ангальт, зазначив: «Те, що з нею нічого не було, дуже незвично. Можливо, вона вже була християнкою, але чоловік був язичником. У християнстві такого доповнення уникали».

Експерти продовжують досліджувати кістки цієї пари, щоб з'ясувати обставини їхньої смерті та причини відмінностей у похованні.

Нагадаємо, що один з місцевих жителів знайшов стародавній дерев'яний човен у річці Дністер. Інформацію про це оприлюднив глава Національного агентства археології Молдови Влад Ворник. За його словами, цій знахідці декілька століть або навіть тисячу років.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Перу археологи знайшли дитячі мумії, яким приблизно тисяча років — фото

Юлія Мирська 23 листопада 2023 10:04

На дні Дністра знайшли старовинний дерев'яний човен

Дмитро Мухін 24 вересня 2023 19:35

В Анатолії знайшли скам’янілості тварин, яким приблизно 9 млн років — фото

Юлія Мирська 18 вересня 2023 07:43

Археологи знайшли печеру з малюнками, яким понад 24 тис. років — фото

Юлія Мирська 14 вересня 2023 13:44

Археологи знайшли мисливський табір, якому приблизно 9 тис. років

Юлія Мирська 13 вересня 2023 08:54