Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Археологи знайшли перші в історії рештки динозавра Юрського періоду в Індії

Юлія Мирська
Юлія Мирська
22 серпня 2023 2 хвилин читання

Група археологів з Індійського технологічного інституту та Геологічної служби Індії виявила перші історичні рештки зауропода дикреозавра в Індії, повідомляє Phys.Org.

Це сталося під час розкопок у пустелі Тар біля міста Джайсалмер у штаті Раджастхан. 

Археологи вважають, що знайденій скам’янілості приблизно 167 млн років. Зауропод дикреозавр належав до групи рослиноїдних динозаврів із довгою шиєю. Це перший і найдавніший відомий представник цієї групи, знайдений в Індії.

Знахідку назвали Tharosaurus indicus. Дикреозаври, зокрема T. indicus, входять до групи диплодокоїдних динозаврів, які мали велике тіло, довгу шию та шипи на потилиці. 

Дослідники помітили декілька відмінностей T. indicus від інших представників своєї групи, як-от особливі шийні кістки з бічними заглибленнями та нервовими відростками, що свідчать про наявність спрямованих вперед шипів. У нього також була незвичайна структура лобового хребця, схожа на серце біля хвостової кістки.

Археологи вважають, що ця знахідка лише початок низки відкриттів. Вони кажуть, що інші скам’янілості, також знайдені у цій місцевості, свідчать про важливу роль цього регіону у формуванні неозавроподів — групи довгошиїх рослиноїдних динозаврів. 

Археологи знайшли перші в історії рештки динозавра Юрського періоду в Індії — фото Археологи знайшли перші в історії рештки динозавра Юрського періоду в Індії — фото
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ рятує слонів в Індії

Олеся Дерзська 21 травня 2024 14:30

Археологи знайшли лавові трубки, в яких 7 тисяч років жили давні люди

Дмитро Мухін 20 квітня 2024 20:09

Прем’єр Індії розробив 25-річний план розвитку країни за допомогою штучного інтелекту

Богдан Камінський 20 квітня 2024 07:30

У наскельних малюнках виявили сліди динозаврів віком 145 млн років

Артем Житкевич 31 березня 2024 21:00

В Італії відновили зовнішній вигляд жінки XVI століття, яку підозрювали у вампіризмі

Дмитро Мухін 23 березня 2024 19:18