Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Аеродинамічна тінь Apple

SPEKA Media
27 жовтня 2021 4 хвилин читання

СМО Eldorado Оксана Кулікова пояснила SPEKA, чому цієї осені технологічні презентації Apple, Google, Samsung і не тільки відбулися протягом одного тижня

Щороку восени стартує сезон технологічних презентацій: головні гаджетні новинки ми бачимо саме у вересні-жовтні. Але така щільність нових релізів, як минулого тижня, сталася чи не вперше. Він був повністю присвячений новим гаджетам: за чотири робочі дні свої новинки презентували шість компаній!

Дивний збіг, прорахунок маркетологів чи, навпаки, вдалий розрахунок?

Трохи історії

Осінь перетворилася на high season технологічних новинок не тільки через пік різдвяних продажів, але також через Apple. Apple проводить зазвичай три-чотири заходи на рік. Весняний у березні, Всесвітня конференція розробників у червні, та найочікуванішими все-таки лишаються вересневі презентації, присвячені iPhone та Apple Watch, та жовтневий захід, якщо восени очікуються нові версії iPad або Mac. Саме ці презентації задають тренд уже 10 років.

Перша осіння презентація нових iPhone та iPad відбулася 4 жовтня 2011 року. Тоді Тім Кук представив iPhone 4s, а через день Стіва Джобса не стало.

Задану традицію не порушували: від 2012 року всі презентації смартфонів Apple (окрім моделей SE) відбувалися у вересні-жовтні. Слідом за Apple представляти нові смартфони саме восени почали й інші виробники. Збіг з Apple у часі для них не випадковий, а цілком свідомий.

Невипадковий збіг

Гравцям ринку високих технологій складно не рівнятися на Apple, адже він залишається найвпливовішим брендом не тільки свого сегмента. Презентація нових продуктів від Apple, навіть її очікування, завжди розігріває ринок. А отже, підвищується увага до сегмента загалом. Для інших учасників це шанс отримати максимальну кількість нових клієнтів.

До речі, ще одну традицію технологічних презентацій у ковідний період також започаткував Apple. Від 2020 року презентації гаджетів проводять онлайн. Зазвичай самі гаджети надходять у продаж за кілька тижнів по тому. Тільки кардинально новий iPhone X запізнився на полиці магазинів до листопада.

Без комплексу меншовартості

Цікаво, що деякі компанії настільки впевнені у своїх позиціях, що готові не просто використовувати «аеродинамічну тінь» Apple, а сперечатися з купертинцями за увагу споживача. Йдеться про китайську Xiaomi, яка впевнено посіла перше місце у світі з продажу смартфонів і гаджетів на зразок розумного годинника, обігнавши Apple, анонсувала свої нові смартфони одночасно з новими айфонами. Крок сміливий, звичайно, але, зважаючи на все, Xiaomi почувається досить впевнено і не боїться, що її подія виявилася непомітною на цьому тлі.

Резюмуючи, можна сказати, що технічні характеристики всіх презентованих цієї осені смартфонів перебувають приблизно на одному рівні, тож покупця отримає той, хто першим приверне його увагу. Інтерес до головного love brand Apple не вщухає, але конкуренти не стоять осторонь, і боротьба за інформаційне поле дедалі посилюється. Можливо, настане час, коли всі презентації проводитимуть мало не в один день, і виграватиме той, чия подія збере більшу аудиторію.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Цифрове забуття для російського VK та захист від астероїдних атак. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 29 вересня 2022 09:22

Слідом за російським кораблем. Apple видалила застосунок російської соцмережі ВК з App Store

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 15:28

Apple відмовляється від планів збільшення випуску iPhone 14 до кінця року

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 15:05

Apple почала виробництво нового iPhone 14 в Індії раніше за очікуване

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:16

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15