Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple звинуватили у расовій дискримінації через роботу пульсоксиметра у годинниках

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
28 грудня 2022 2 хвилин читання

У новому колективному позові проти Apple стверджується, що датчик кисню у крові Apple Watch має расові упередження щодо людей із темним відтінком шкіри.

Позивач Алекс Моралес каже, що придбав Apple Watch між 2020 і 2021 роками. Він знав, що пристрій має функції пульсоксиметрії, і вважав, що це працює незалежно від тону шкіри. У позові також стверджується, що дослідники «підтвердили клінічне значення расової упередженості пульсоксиметрії, використовуючи записи пацієнтів під час і до пандемії», пише AppleInsider.

У результаті покладання на пульсоксиметрію для сортування пацієнтів і коригування рівня додаткового кисню може призвести до підвищеного ризику гіпоксемії у темношкірих пацієнтів.

Також Apple звинувачують у порушенні прямої гарантії, шахрайстві та неправомірному збагаченні, стверджуючи про порушення загального закону про бізнес Нью-Йорка та законів штату про захист прав споживачів.

Нагадаємо, що це не єдина скарга, з якою зіткнулися Apple Watch щодо кольору шкіри. Ще у 2015 році користувачі скаржилися, що чорні татуювання на зап'ясті заважають роботі датчика пристрою.

Apple підтвердила проблему у травні 2015 року: «Постійні або тимчасові зміни вашої шкіри, наприклад деякі татуювання, також можуть вплинути на роботу датчика частоти серцевих скорочень». Ці проблеми виникли до встановлення датчика кисню у крові у гаджети, який Apple додала до лінійки продуктів з Apple Watch Series 6 у 2020 році.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 4 години тому

“Дрон, керований ШІ, намагався вбити оператора”: що відбулось насправді

Ганна Гілова 4 години тому

кремль звинувачує Apple та АНБ у зламі айфонів у «Касперському»

Кіра Іванова 11 годин тому

У техніці, яку США планували передати Україні з Кувейту, знайшли проблеми

Єлизавета Гогілашвілі 23 години тому

Конференція Apple WWDC 2023: що нам покажуть і де дивитись

Єлизавета Гогілашвілі 1 червня 2023 16:07