Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple розпочне виробництво MacBook у В'єтнамі наступного року

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
22 грудня 2022 3 хвилин читання

Виробник iPhone прагне мати альтернативу виробництву ключових продуктів у Китаї. Орієнтовно випуск розпочнеться до середини 2023 року.

Apple планує наступного року вперше перенести частину виробництва MacBook до В'єтнаму, оскільки технічна група США продовжує диверсифікацію виробничої бази подалі від Китаю на тлі ескалації технічної напруженості між Вашингтоном і Пекіном, повідомляє Nikkei Asia.

Apple залучила свого головного постачальника, тайванську компанію Foxconn, щоб почати виробництво MacBook у цій країні Південно-Східної Азії приблизно у травні. Apple працювала над тим, щоб додати виробничі майданчики за межами Китаю для всіх основних продуктових ліній, але це зайняло більше часу для MacBook через складний ланцюжок постачань, необхідний для виробництва ноутбуків.

«Після зміни виробництва MacBook у всіх флагманських продуктів Apple буде ще одне виробництво за межами Китаю. iPhone — в Індії, а MacBook, Apple Watch і iPad — у В'єтнамі», — сказала Nikkei Asia — людина, яка безпосередньо знайома з цим питанням.

Компанія працювала над планами про перенесення виробництва MacBook до В'єтнаму протягом майже двох років і створила тестову виробничу лінію у країні. Apple виробляє від 20 до 24 млн MacBook щороку, виробництво розподіляється між базами у китайських містах Ченду і Шанхай.

Перехід до В'єтнаму відбувається на тлі не лише зростання геополітичної напруженості, але й перебоїв у виробництві, спричинених політикою Китаю щодо нульового поширення COVID-19.

Для Китаю втрата виробництва MacBook символізує ширше послаблення його позицій як світової фабрики. Відтоді як колишній президент США Дональд Трамп почав тарифну війну проти країни, провідні виробники електроніки від Apple, HP і Dell до Google і Meta розробили плани з перенесення виробництв та постачання з Китаю.

Нагадаємо, що Китай був важливим виробником продукції Apple протягом десятиліть, але ця виграшна формула досягла кризової точки цього року. Навесні ключові виробничі підприємства MacBook і iPhone у Шанхаї зіткнулися з масовими перебоями через місячний карантин COVID-19. У листопаді Apple попередила про затримання постачань преміальних iPhone 14 Pro і 14 Pro Max на святковий сезон, посилаючись на пов'язану з пандемією нестачу робочої сили на її найважливішій виробничій базі у Чженчжоу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple припиняє розробку свого електромобіля та зосереджується на ШІ

Юлія Мирська 10 годин тому

ЄС почне розслiдування щодо відмови Apple від підтримки вебзастосунків на iPhone

Артем Житкевич 22 години тому

Власники Vision Pro повідомляють про загадкову тріщину на передньому склі — фото

Богдан Камінський 26 лютого 2024 14:52

20 років подкастам: чим живе індустрія та як на ній заробляють

Олександр Тартачний 26 лютого 2024 11:30

У Китаї забудовники покинули ціле місто з недобудовами

Артем Житкевич 24 лютого 2024 21:27