Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple розпочне виробництво MacBook у В'єтнамі наступного року

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
22 грудня 2022 3 хвилин читання

Виробник iPhone прагне мати альтернативу виробництву ключових продуктів у Китаї. Орієнтовно випуск розпочнеться до середини 2023 року.

Apple планує наступного року вперше перенести частину виробництва MacBook до В'єтнаму, оскільки технічна група США продовжує диверсифікацію виробничої бази подалі від Китаю на тлі ескалації технічної напруженості між Вашингтоном і Пекіном, повідомляє Nikkei Asia.

Apple залучила свого головного постачальника, тайванську компанію Foxconn, щоб почати виробництво MacBook у цій країні Південно-Східної Азії приблизно у травні. Apple працювала над тим, щоб додати виробничі майданчики за межами Китаю для всіх основних продуктових ліній, але це зайняло більше часу для MacBook через складний ланцюжок постачань, необхідний для виробництва ноутбуків.

«Після зміни виробництва MacBook у всіх флагманських продуктів Apple буде ще одне виробництво за межами Китаю. iPhone — в Індії, а MacBook, Apple Watch і iPad — у В'єтнамі», — сказала Nikkei Asia — людина, яка безпосередньо знайома з цим питанням.

Компанія працювала над планами про перенесення виробництва MacBook до В'єтнаму протягом майже двох років і створила тестову виробничу лінію у країні. Apple виробляє від 20 до 24 млн MacBook щороку, виробництво розподіляється між базами у китайських містах Ченду і Шанхай.

Перехід до В'єтнаму відбувається на тлі не лише зростання геополітичної напруженості, але й перебоїв у виробництві, спричинених політикою Китаю щодо нульового поширення COVID-19.

Для Китаю втрата виробництва MacBook символізує ширше послаблення його позицій як світової фабрики. Відтоді як колишній президент США Дональд Трамп почав тарифну війну проти країни, провідні виробники електроніки від Apple, HP і Dell до Google і Meta розробили плани з перенесення виробництв та постачання з Китаю.

Нагадаємо, що Китай був важливим виробником продукції Apple протягом десятиліть, але ця виграшна формула досягла кризової точки цього року. Навесні ключові виробничі підприємства MacBook і iPhone у Шанхаї зіткнулися з масовими перебоями через місячний карантин COVID-19. У листопаді Apple попередила про затримання постачань преміальних iPhone 14 Pro і 14 Pro Max на святковий сезон, посилаючись на пов'язану з пандемією нестачу робочої сили на її найважливішій виробничій базі у Чженчжоу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Світовий попит на смартфони зазнав найбільшого падіння за всю історію

Руслан Сорока 27 січня 2023 19:41

Привіт, я Macintosh. 24 січня 1984 року Стів Джобс представив перший компʼютер від Apple

Юлія Даниленко 24 січня 2023 17:25

Apple може уникнути масових звільнень співробітників — WSJ

Руслан Сорока 23 січня 2023 13:33

Spotify, Basecamp і Deezer просять європейські регулятори застосувати проти Apple жорсткі заходи

Катерина Колонович 19 січня 2023 14:15

Тіму Куку скоротили зарплатню на 40%, новий звіт про НЛО від США, українські хакери влаштували сервісам рф «п'ятницю, 13». Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 14 січня 2023 09:30