Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple придбала стартап WaveOne, який розробив штучний інтелект для стиснення відео

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
28 березня 2023 2 хвилин читання

Компанія Apple здійснила угоду з придбання стартапу WaveOne без розголосу.

Коли компанію питали про підтвердження купівлі, Apple не надала коментар. Проте колишній керівник відділу продажів і розвитку бізнесу WaveOne Боб Станкош оголосив про продаж у публікації на LinkedIn, повідомляє TechCrunch.

«Після майже двох років у WaveOne ми завершили продаж компанії Apple«, — написав Станкош. - Ми почали свій шлях у WaveOne, усвідомлюючи, що машинне навчання та відеотехнології глибокого навчання потенційно можуть змінити світ. Apple побачила цей потенціал і скористалася можливістю додати його до свого технологічного портфоліо».

Фото: OneWave Фото: OneWave

Компанія WaveOne була заснована в 2016 році Любомиром Бурдевом та Ореном Ріпелем, які планували зробити відеокодеки на базі ШІ. 

Якщо мова йде про стандартні алгоритми стиснення та розпакування відео, стиснення відбувається на стороні постачальника контенту (наприклад, на серверах YouTube), а машини користувачів виконують розпакування. Це ефективний підхід, але для нових кодеків потрібне нове апаратне забезпечення, спеціально створене для прискорення стиснення або розпакування.

Головним нововведенням WaveOne був алгоритм стиснення та декомпресії відео з урахуванням вмісту, який міг працювати на прискорювачах штучного інтелекту, вбудованих у багатьох телефонах та ПК. Штучний інтелект мав визначати сцени та об'єкти. Тобто технологія стартапу могла б по суті «розуміти» відеокадр, наприклад, визначати пріоритетність облич у кадрі для економії пропускної здатності.

Раніше стало відомо, що NVIDIA використовує свою технологію штучного інтелекту для нової мети: покращення старих веб-відео

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple додала українську мову в свій застосунок для перекладу

Юлія Мирська 4 години тому

Apple розповіла як скористатися ігровим режимом у macOS Sonoma

Артем Житкевич 19 годин тому

Що всередині смартфонів та як їхнє виробництво зупиняє перехід на зелену енергетику

Олександр Тартачний 26 вересня 2023 13:10

Apple iPhone 15 Plus став рекордсменом за тривалістю роботи акумулятора

Артем Житкевич 25 вересня 2023 21:49

iOS 17 скинула налаштування конфіденційності деяких користувачів

Артем Житкевич 25 вересня 2023 20:21