Apple отримала судовий позов через пристрій AirTag
На компанію Apple подали до суду через функцію відстеження пристрою AirTag, який призначено для прикріплення до особистих речей.
Як пише Bloomberg, дві жінки заявили колективний позов на Apple через те, що пристрій AirTag нібито допомагає переслідувачам встановити місцеперебування своїх жертв.
Дві жінки стверджують, що за допомогою AirTag їх переслідують колишні чоловіки.
AirTag — невеликий пристрій, який прикріплюють до особистих речей (рюкзаки, ключі тощо), щоб власники могли швидко і легко визначити їхнє місцеперебування. Apple навіть рекламувала AirTag як «захист від переслідувачів„, коли випустила пристрій у квітні 2021 року.
Зокрема, передбачені звукові сповіщення для інформування користувачів iPhone та MacBook, якщо AirTag знаходився в радіусі дії Bluetooth (близько 9 метрів) протягом тривалого часу.
Після постійних скарг з боку захисників приватності на початку 2022 року Apple модернізувала засоби захисту, скоротивши час для повідомлень. Також компанія почала інформувати користувачів пристроїв Apple, коли AirTag, який не був зареєстрований на них, рухався з ними. Ще Apple випустила застосунок для користувачів Android, який дозволяє їм сканувати AirTags навколо себе.
Але AirTag продовжують використовувати для відстеження пересування людей без їхньої згоди.
Зокрема, колишні хлопець однієї з позивачок встановив AirTag в колесо її автомобіля. Так він дізнався, куди вона переїхала, щоб уникнути переслідувань.
Інша жінка заявила, що її колишній чоловік відстежував її пересування, поклавши AirTag в рюкзак дитини. У озові цих жінок згадуються й смертельні історії про відстеження за допомогою AirTag. Наприклад, у штаті Огайо ексхлопець використав пристрій, щоб відстежити і застрелити жінку. У Індіані жінка сховала AirTag в машині свого колишнього, прослідкувала за ним до бару і збила його.
Позивачки звинувачують компанію у недбалому випуску небезпечного пристрою і хочуть відсудити грошову компенсацію.
Як повідомлялося, минулого місяця Ілон Маск влаштував «війну» з Apple.
Ілон Маск розкритикував політику Apple на тлі заяв про те, що компанія «погрожувала закрити» Twitter у своєму магазині.