Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple дозволить встановлювати альтернативні магазини на iPhone та iPad

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
14 грудня 2022 3 хвилин читання

Apple Inc. готується дозволити альтернативні магазини застосунків на своїх iPhone та iPad. Це частина масштабного оновлення, спрямованого на відповідність суворим вимогам Європейського Союзу, які стануть чинними у 2024 році.

Натепер працівники відділу програмного забезпечення та надання послуг активно намагаються відкрити ключові елементи платформ Apple. У результаті клієнти зможуть завантажувати програмне забезпечення сторонніх розробників на свої iPhone та iPad без використання App Store, обходячи обмеження Apple і комісію до 30%, повідомляє Bloomberg.

Ці кроки — скасування давньої політики — є відповіддю на закони ЄС, спрямовані на вирівнювання умов гри для сторонніх розробників і покращення цифрового життя споживачів. Протягом багатьох років регулятори та виробники програмного забезпечення скаржилися, що Apple і Google, які керують двома найбільшими магазинами мобільних застосунків, мають занадто велику владу.

Незважаючи на це, новина підвищила рівень акцій компаній, які пропонують послуги знайомств та інші програми. Акції Match Group Inc. підскочили на 10%, а Bumble Inc. — на 8,6%. Це ознака того, що інвестори вважають, що компанії зможуть тимчасово не платити комісію Apple. Spotify Technology SA, сервіс потокового аудіо, піднявся на цілих 9,7%. Акції Apple змінилися не набагато.

Нагадаємо, що новий європейський закон, який отримав назву Закон про цифрові ринки, набуде чинності у найближчі місяці, але компанії не зобов'язані дотримуватися всіх правил до 2024 року. Урядовці у США та інших країнах теж наполягали на ухваленні подібних законів, але поки що відмовилися.

Закон вимагає від технологічних компаній дозволити встановлювати сторонні програми і надати користувачам можливість легше змінювати налаштування за замовчуванням. Правила вимагають, щоб служби обміну повідомленнями працювали разом і щоб сторонні розробники мали однаковий доступ до основних функцій у застосунках і службах.

Закони поширюються на технологічні компанії з ринковою оцінкою щонайменше 75 млрд євро ($80 млрд) і 45 млн користувачів щомісяця в ЄС.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

кремль звинувачує Apple та АНБ у зламі айфонів у «Касперському»

Кіра Іванова 2 червня 2023 07:32

Конференція Apple WWDC 2023: що нам покажуть і де дивитись

Єлизавета Гогілашвілі 1 червня 2023 16:07

Офіційний застосунок ChatGPT тепер в українському App Store

Артем Житкевич 1 червня 2023 14:58

Ілон Маск прибув до Китаю, Apple інтегрувала ChatGPT в клавіатуру iPhone, США виділять Україні $300 млн військової допомоги. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 1 червня 2023 07:09

Apple інтегрувала ChatGPT в клавіатуру iPhone

Ганна Гілова 31 травня 2023 15:34