Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple дозволить встановлювати альтернативні магазини на iPhone та iPad

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
14 грудня 2022 3 хвилин читання

Apple Inc. готується дозволити альтернативні магазини застосунків на своїх iPhone та iPad. Це частина масштабного оновлення, спрямованого на відповідність суворим вимогам Європейського Союзу, які стануть чинними у 2024 році.

Натепер працівники відділу програмного забезпечення та надання послуг активно намагаються відкрити ключові елементи платформ Apple. У результаті клієнти зможуть завантажувати програмне забезпечення сторонніх розробників на свої iPhone та iPad без використання App Store, обходячи обмеження Apple і комісію до 30%, повідомляє Bloomberg.

Ці кроки — скасування давньої політики — є відповіддю на закони ЄС, спрямовані на вирівнювання умов гри для сторонніх розробників і покращення цифрового життя споживачів. Протягом багатьох років регулятори та виробники програмного забезпечення скаржилися, що Apple і Google, які керують двома найбільшими магазинами мобільних застосунків, мають занадто велику владу.

Незважаючи на це, новина підвищила рівень акцій компаній, які пропонують послуги знайомств та інші програми. Акції Match Group Inc. підскочили на 10%, а Bumble Inc. — на 8,6%. Це ознака того, що інвестори вважають, що компанії зможуть тимчасово не платити комісію Apple. Spotify Technology SA, сервіс потокового аудіо, піднявся на цілих 9,7%. Акції Apple змінилися не набагато.

Нагадаємо, що новий європейський закон, який отримав назву Закон про цифрові ринки, набуде чинності у найближчі місяці, але компанії не зобов'язані дотримуватися всіх правил до 2024 року. Урядовці у США та інших країнах теж наполягали на ухваленні подібних законів, але поки що відмовилися.

Закон вимагає від технологічних компаній дозволити встановлювати сторонні програми і надати користувачам можливість легше змінювати налаштування за замовчуванням. Правила вимагають, щоб служби обміну повідомленнями працювали разом і щоб сторонні розробники мали однаковий доступ до основних функцій у застосунках і службах.

Закони поширюються на технологічні компанії з ринковою оцінкою щонайменше 75 млрд євро ($80 млрд) і 45 млн користувачів щомісяця в ЄС.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Власники Vision Pro повідомляють про загадкову тріщину на передньому склі — фото

Богдан Камінський 23 години тому

20 років подкастам: чим живе індустрія та як на ній заробляють

Олександр Тартачний 26 лютого 2024 11:30

Meta створить підрозділ для боротьби з дезінформацією на виборах в ЄС

Юлія Мирська 26 лютого 2024 11:02

Apple експериментувала з Dynamic Island на всю ширину екрану

Артем Житкевич 24 лютого 2024 14:29

У Apple Shortcuts знайшли вразливість, що дозволяє викрадати дані користувачів

Артем Житкевич 23 лютого 2024 22:12