Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple дозволить альтернативні магазини застосунків та платіжні системи на iOS в ЄС

Богдан Камінський
Богдан Камінський
26 січня 2024 3 хвилин читання

Компанія Apple дозволить на пристроях з iOS в ЄС використовувати сторонні магазини застосунків. Зміни набудуть чинності у березні з виходом iOS 17.4 та зруйнують багаторічну монополію App Store на ринку поширення програм для iPhone.

Про це пише The Verge.

«Альтернативні ринки застосунків», як їх назвала Apple, дозволить користувачам завантажити програму з вебсайту відповідного маркетплейсу. Але до того сторонні магазини мають пройти процедуру затвердження від техногіганта.

Щойно компанія схвалить маркетплейс, його можна буде встановити на смартфон. Після цього користувач зможе завантажувати будь-які застосунки, зокрема й ті, що порушують правила App Store.

Розробники програм зможуть інтегрувати альтернативні платіжні системи для внутрішніх покупок. Якщо вони оберуть Apple, то їм треба буде сплачувати комісію у розмірі 3% за оброблення платежів.

Apple вносить зміни до структури комісійних

Окрім дозволу на сторонні  магазини, компанія змінила розмір комісії для застосунків, які поширюються через App Store. Для розробників, що використовують альтернативні платежі, комісія зменшиться з 30% до 17%, для представників малого бізнесу — до 10%. 

Якщо розробники вирішать використовувати платіжну систему Apple, їм доведеться платити ще 3%.

Крім цього, компанія запровадить новий тип збору для особливо популярних застосунків. Його стягуватимуть із розробників у розмірі 0,50 євро за кожне щорічне встановлення. Однак це запровадять лише для застосунків, які завантажили понад 1 млн разів в ЄС.

За оцінками Apple, більш ніж 99% розробників, які оберуть App Store, сплачуватимуть стандартну комісію. Новий тип збору зачепить менш ніж 1% застосунків.

На iOS з’являться альтернативні браузери, хмарний геймінг та сторонні NFC-платежі

Окрім дозволу сторонніх магазинів та платіжних систем, Apple також відкриває екосистему iOS для альтернативних браузерних рушіїв. 

Сам App Store також відкривається для хмарного геймінгу по всьому світу, який до цього часу був майже заборонений згідно з політикою Apple. Це означає, що на iOS з’являться такі сервіси, як Xbox Cloud та NVIDIA GeForce Now.

Минулого тижня ЄК заявила, що Apple готується дозволити розробникам в Європейській економічній зоні пропонувати NFC-платежі у своїх сторонніх застосунках.

Більшість змін пов'язана з ухваленим у ЄС Закону про цифрові ринки (DMA), який зобов’язує великі IT-компанії дозволити альтернативні магазини та платежі. Регламент набуде чинності у березні 2024 року.

Раніше SPEKA писала, що Apple додасть сторонні платіжні системи на iPhone.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЄС готує звинувачення проти Apple і Meta за порушення правил цифрового ринку

Вікторія Рудзінська 22 години тому

Apple у суді звинуватили у дискримінації жінок в оплаті

Олеся Дерзська 14 червня 2024 16:33

Як повʼязані біткоїн та зайнятість у США?

Павло Осадчук 13 червня 2024 17:45

iPhone в росії з 12 вересня можуть стати "цеглинами"

Олеся Дерзська 13 червня 2024 16:38

Півсотні країн визнали український Nibble від Headway застосунком дня

Кіра Іванова 13 червня 2024 14:17